• Гол

Димитър Ларгов (ЦДНА)

• Гол

9. Копаев (СКА Ростов)

В четвъртък републиканският шампион ЦДНА се срещна с гостуващия в страната ни съветски отбор СКА (Ростов на Дон).

Преди мача зрителите бяха свидетели на, мило тържество. Чествуван бе дългогодишният. национален състезател и калитан на ЦДНА - змс Манол Манолов, който в прощален мач бе облякъл за последен път състезателната фланелка. И както стана хубава традиция у нас, заедно с многобройните букети цветя от приятели и почитатели, юбилярът бе продължително аплодиран от хилядната публнка.

Първото полувреме на мача премина в оспорвани схватки. Съветските футболистн изпъкнаха с техническо умение, атлетическа гъвкавост, рязка настъпателност...

Да припомним 44-ата минута, когато Матвеев (10) се вмъкна в наказателното поле на ЦДНА и българският вратар Петров бе принуден рисковано да отнеме топката от краката му.

След почивката ЦДНА взе връх, съдията Й. Таков отсъди пресилена дузпа във вреда на ростовчани и Цанев я превърна в гол. По-нататък резултатът нарасна на 3:0 (голове на Ларгов и Кръстев). В самия край на мача Копаев (СКА - 9) намали на 3:1 за ЦДНА.