4. Петър Панагонов (Славия)

• 48мин

10. Петър Алексиев (ЦДНА)

11. Иван Колев (ЦДНА)

Мачът бе очакван като един голям двубой, като се имаше предвид как са протичали предишни срещи и как, дори когато ЦДНА е бивал в най-добро състояние, се е прекланял пред своя съперник. Този път обаче съпротивата на Славия бе слаба. Тя се изразяваше в отделни опасни контраатаки и само в краткотрайно задържане на топката в противниковото поле. ЦДНА владееше играта, постоянно напираше към вратата на Славия и в крайна смятка постигна ясна победа с два гола разлика.

Всъщност, силният и непрекъснат натиск на ЦДНА стана причина славистите да не могат да реагират хладнокръвно срешу пристъпите, както те успешно го вършеха срещу Локомотив. Те не можаха да използуват и един важен психологически момент. В 35 минута при една контраатака Евтимов пусна отлична топка в дълбочина на Ташков, който навреме тръгна, навреме я догони и също навреме и хубаво би от около 15 метра - 1:0 за Славия! Такъв неочакван обрат можеше да доведе до тежки последици за армейския отбор. Но очевидно Славия нямаше сили да го използува, тя отново бе увлечена в бързото темпо на своя съперник, който даде доказателства, че няма желание да се предава, че мисли само за преимушество и за победа. И скоро след едии остър диагонален удар на Колев, и мигновено силно разбъркване пред Иванов, Панагоновсам отклони топката в мрежата - 1:1.

В такъв тон мачът протече до края. Характерно е обстоятелството, че само през първото полувреме съотношението на ъгловите удари бе 10:0 в полза на ЦДНА... А след почивката положението на Славия се влоши още повече, защото Костов, който страда от неизлекувана травма, напусна играта. Така крайната зашита придоби особен вид, в какъвто не се е представяла в предишни срещи. Бъркотиите пред Иванов зачестиха. И макар че двата последващи гола паднаха при елементарни грешки на защитниците, и специално на Ларгов, те бяха приети като нещо, което естествено трябваше да дойде. ЦДНА победи с 3:1.