7. Богомил Мартинов (ЦДНА)

• 81мин

• 86мин

5. Стефан Божков (ЦДНА)

Развоят на играта през първото полувреме не предвещаваше такава градушка от голове. Особено след като изравниха, спартаковци станаха равностоен противник на армейците и направиха няколко опасни слизания към вратата на Андонов. Много правилно те използуваха несполучливата игра на Енишейнов в тази част от мача и пробивите им се насочваха през неговата зона. Състезателите на ЦДНА не показаха типичната си остра и разнообразна игра.

След подновяването на срещата армейците започнаха бурно да атакуват противниковата врата и само за 4 минути резултатът нарасна на 4:1. Оттук нататък; на терена имаше само един отбор - ЦДНА. Отборът на варненци рухна, особено защитата. Домакините усилиха още повече своя натиск и стигнаха до внушителното голово съотношение 7:1. При това изобилие от голове Колев бе само отличен организатор и създател на голови положения.