• Пенко Пенков
    46′
  • 42мин

8. Михаил Янков (ЦДНА)

Във вторник на стадион „Народна армия“ плевенският Спартак приключи състезанията си за първенство в „А“ РФГ със среща с ЦДНА при минемалза загуба от 0:1. Играта в срещата бе твърде интересна, жива, изпъстрена с много красиви и разнообразни моменти пред двете врати, с устремни нападения, с чести и силни удари и отлични прояви на двамата вратари.

Отборът-победител имаше превъзходство в техническо и тактическо отношение през по-голямата част от състезанието. Особено дейни и целенасочени са показаха полузащитниците Божков и Цанов, които със своята правилна игра системно се включваха в нападенията и отправяха често силни завършващи удари. Два от тях (на Божков) едва не донесоха покачване на резултата. Защитната линия играеше на моменти несигурно. Манолов и особено Енишейнов заслужават порицание за проявените грубости. От нападателите много добра игра дадоха Стефанов, Янев и Янков. Панайотов бе неподвижен, а Миланов, поради нечистата си игра често спираше нападенията. Двамата направиха и няколко пропуски при чисти положения пред вратата. От нападателите би трябвало да се изисква по-точно и бързо подаване в решителните моменти и точна стрелба.

Плевенските спартаковци, въпреки че загубиха, оставиха много добро впечатление, особено със свойта устремност (Минчев и Спиров), борбеност, бързи контраатаки, проведени с дълги прехвърляния и забележителната игра на вратаря Пърчанов, който имаше отлични прояви Тяхна грешка бе обаче, че в по-голямата част от мача се придръжаха към подсилена отбрана. Полузащитниците играеха до линията на наказателното поле, а свръзките бяха изтеглени назад и изпълняваха ролята на полузащитници. Отборът нападаше предимно с център-нападателя и двето крила. Спартак игра много добре в началото и края на мача, когато нападенията му се провеждаха с голяма пробивна сила и създадоха много критични положения пред вратата на Геренски.

Победният и единствен гол за ЦДНА постигна Янков в 42 мин. с нисък неспасяем удар отблизо.

Състезанието бо ръководено отлично от Ст. Данчев.