9. Панайот Панайотов (ЦДНА) асистенция - Димитър Миланов

• 88мин

9. Панайот Панайотов (ЦДНА) асистенция - Петър Михайлов

ЦДНА​ - „Торпедо“ (Русе) 4:1

Едва ли е имало любител на футбола, който вчера да не е очаквал победа на ЦДНА над русенския „Торпедо“. Съмнения относно изхода на срещата не са имали и ръководителите на армейския отбор, защото си позволиха да противопоставят на торпедовци един състав, от който отсъствуваха титулярите Колев, Янев, Манолов, Димитров и Стоянов. Но и отборът, който игра вчера, бе достатъчно силен, за да постигне победа с 4:1. Но съвсем не може да се нарече убедителна играта на армейците, от които с право се очакваше да покажат много повече, независимо от вчерашния състав. През първото полувреме те играха съвсем отпуснато. Пренебрежението, с което се отнесоха в първата половина от мача към своите противници, доведе до гол в тяхната врата. Дясното крило на торпедовци Василев направи хубав пробив в центъра и откри резултата. Както обинковено се случва със слабите отбори, през второто полувреме русенските футболисти почти не оказаха съпротива. Още в 5-та минута Сотиров изравни, а след нови десетина минути Божков посрещна една топка пред вратата и промени резултата на 2:1. След това до края на мача играта протече изключително пред вратата на гостите. Многобройните атаки на армейците срещаха мрежа от крака и тела, но въпреки това те успяха да постигнат чрез Панайотов още два гола и срещата завърши при резултат 4:1 за ЦДНА.