6. Лазар Тасич (Цървена звезда)

• 40мин

9. Панайот Панайотов (ЦДНА)

• 47мин

ЦДНА​ отпада от Цървена звезда, въпреки победата с 2:1 в ответният мач. Голът в повече на сърбите допринася за тяхното класиране.

Преди мача има полемика дали Георги Димитров-Червения ще може да вземе участие в мача, но според правилата наказанието трябва да се приложи от националната федерация на провинилият се футболист. Нашата републиканска секция по футбол наказва Димитров със строго мъмрене, което му дава възможност да играе в реванша.

Мачът започна много грубо и в 22-рата минута Колев бе спънат в наказателното поле. Съдията Латишев отсъди дузпа, която Стефан Божков реализира. Седем минути по-късно обаче, Рудински бе блокиран в наказателното и съдията отсъди нова дузпа, този път реализирана от Тасич за 1:1. Малко преди краян а полувремето Панайотов изкара армейците напред.

Второто полувреме започна драматично, в 47-мата минута Панайотов е спрян с ръка от Спаич и съдията отсъжда трета дузпа в мача. Капитанът Божков трябва да изпълни наказателният удар, той обаче бие високо над гредата. До края на мача армейците се сринаха психически и не успяха да намерят така нужният им трети гол.