Хайсъл

• 39мин

9. Тамаш (АТК)

13. Атанас Цанов (ЦДНВ)

ЦДНВ​ играе АТК (Прага) на 8 октомври 1949 г. на стадион „Чавдар“ пред 15 000 души. Армейците губят с мнималното 1:0 от АТК.

През първото полувреме по-активният отбор са футболистите на АТК. Нападателя Тамаш отправя няколко опасни удара, а армейците отговарят на два пъти чрез Божков, като само добрата намеса на Хорушка спасява чехословаците от сигурен гол. В 38-мата минута Хайсъл за пореден път се освобождава от Цветков и центрира. Геренски отнема топката пред Хемеле, но изританата топка напред отново попада в чехословаците. Тамаш шутира силно като топката оваля Трънков на земята и се връща отново в краката на Тамаш който с нов силен удар в лявият ъгъл на врата бележи аз 1:0. Веднага след гола контузеният Трънков е заменен от Цанов. В 44-тата минута Миланов получава добър пас от Божков и шутира. Топката е отбита с ръка от Илко в наказателното поле и съдията Златарев отсъжда дузпа. Цанов бие технично, но Хоушка успява да отбие топката. АТК отговаря с контраатака Геренски излиза неразчетено да пресрешне топката, но Хайсъл го изпреварва и отправя удар към празната врата. Само съобразителността на Алексиев педотвратява сигурният гол.

Второто полувреме започва със смяна при Армейците като на мястото на Благоев влиза Божилов. Още в първите минути Тамаш се озовава сам срещу Геренски, който отбива в ъглов удар битата от Тамаш топка. След изпълненито на ъгловия удар армейците контраатакуват и Миланов бие над гредата. Във второто полувреме играта е водена предимно от футболистите на ЦДНВ, докато от АТК се защитават усилено. В 55-тата минута Манолов е контузен и е заменен от излезлият по-рано Алексиев. в 81-вата минута при неразчетено връщане на Трънков към Геренски, дясното крило на чехословаците Путера успява да открадне топката от българският вратар и да бие към опразнената врата, но извън очертанията. Последните 10 минути преминават под непрестанни атаки на българските футболисти. В 87-мата мунита Васев прехвърля Илко и топката попада в Божков който стреля бързо и силно, но Хоушка трудно избива топката. Василев отново създава изгодно положение на Стефанов, но ударът му минава покрай вратата. В последната минута Стефанов сам преодолява цялата отбана и вратара Хошука, но бие в страни от празната врата. Мачът завършва при резултат 0:1 за АТК.