Димитър Цветков (ЦДНВ)

Любомир Коняров (Спартак Сф)

• 50мин

Стефан Божков (ЦДНВ)

ЦДНВ​ извоюва една ценна и голяма победа срещу Спартак. Полученият резултат 3:0 е напълно реален и изразява действителното съотношение на силите на отборите в тази среща. ЦДНВ вече е преодолял своя най-голям дефект - липсата на спойка в отбрана. Военните демонстрираха една наистина много задружна и устемна игра и това именно бе най-ценното в тях. Доброто разбиране между отделните играчи създаде и общото превъзходство над отбора на Спартак, който в това състезание не можа да се представи добре...

Нападенията които Спартак се мъчеше да провежда не можеха да бъдат завършени до край и се разбиваха в солидната отбрана на ЦДНВ. Трябва да се изтъкне добрата игра на Стефанов от ЦДНВ, който показа, че притежава много вярно чувство за играта, прецизен удар и типичен устрем към вратата. Неговата умна и съобразителна игра  постави вчера отбраната на Спартак пяколко пъти в критично положение. Добра игра показа и Ганчо Василев, който бе най-ценен с изработването на чисти положения пред противниковата врата...

Първият гол бе отбелязан от Ганчо Василев, който завърши една хубава комбинация с пращане на топката в мрежата на Спартак. След него Стефанов използва едно недоразумение между Апостолов и Кузов и покачи на 2:0. Този гол вече осигури победата на ЦДНВ. Опитите за съпротива от страна на Спартак се изразиха в няколко силни удара на Андоно във вратата на ЦДНВ, които дадоха възможност на Геренски да се прояви.

След почивката, ЦДНВ започна самоуверено и още в петата минута Божков затвърди окончателно победата на своя отбор с постигане на трети гол. До края на полувремето, въпреки упоритите опити и от двете страни, нови голоне не бяха постигнати.

Състезанието бе ръководено от футболния съдия Йордан Таков, котйо бе принуден да отстрани от игра Манолов и Цветков от ЦДНВ и Коняров от Спартак за да прекрати грубите прояви на някои още не достатъчно дисциплинирани играчи.