15. Дитер Хьонес (Байерн)

• 49мин

• 83мин

8. Паул Брайтнер (Байерн)

На 7 април 1982 година ЦСКА изиграва един мач, който според мнозина е най-силният на червените в Европа. След елиминирането на действащия европейски шампион Ливърпул, на ст."Васил Левски“ пристига германският колос Байерн, който е пълен с легенди на световния футбол като Румениге, Брайтнер, Аугенталер и Хьонес.

Старши треньорът на ЦСКА Аспарух Никодимов има сериозни проблеми преди полуфиналния сблъсък с немците. Пламен Марков е контузен тежко в мач от вътрешното първенство, а големият скандал идва от БФС. Централният нападател на ЦСКА Спас Джевизов е получил червен картон във Вечното дерби и заради това е наказан да не играе и в полуфинала за Купата на европейските шампиони. Решението на БФС да извади състезателя от международен мач заради нарушение във вътрешното първенство е прецедент в световната футболна практика.

Въпреки всичко това армейците изнасят невероятен спектакъл пред 70 000 зрители на „Васил Левски“. Само в рамките на 17 минути възпитаниците на Аспарух Никодимов вкарват три гола във вратата на Мюлер. Баварците се вдигат на щурм и до края на полувремето чрец Дюрнбергер и Хьонес намаляват резултата. Втората част започва по същия вихрен начин. Цветан Йончев се възползва от неразбирателство в защитата на Байерн и покачва на 4:2. За съжаление в самия край на мача Паул Брайтнер отново скъсява аванса на армейците и така прави задачата им на реванша в Мюнхен изключително трудна.

“Жалко, че при 3:0 защитата ни допусна наивни грешки. Опазихме Румениге, но другите останаха непокрити”, казва тогавашният треньор Аспарух Никодимов.

След мача ДПА пише: “'ЦСКА е много силен отбор но двата гола които допусна подценявайки баварците ще донесе на българите много проблеми на реванша „.

“Билд”: “Това беше един криминален роман. Хьонес и Брайтнер спасиха Байерн , не вярвахме на очите си след като в 18 минута резултатът беше 3:0 , но след това българите проиграха много евтино преднината си. Никога досега не се беше случвало шампионът на Германия да губи с 0:3 в 18 минута на мача“.

ZDF: “Не вярвахме на очите си, когато българите водеха още в 18-ата минута с цели три гола. Но много евтино проиграха това предимство.

Флагче от полуфиналната среща за КЕШ - ЦСКА - Байерн 4:3 - лице — Флагче от полуфиналната среща за КЕШ - ЦСКА - Байерн 4:3 - гръб —