Георги Каменов

• 11
    Васил Петков

8. Аспарух Никодимов (ЦСКА „Септ. знаме“)

Положение след положение се редяха пред врачанската врата. Веднъж Якимов се яви в изгодна позиция, после Жеков опари ръцете на Тасев, Никодимов отдалече улучи напречната греда... Очевидно бе, че театърът на бойните действия ще бъде в половината на гостите, които твърде рядко съумяваха да преминат в настъпление и да създадат някакви заплахи за армейската защита. Постепенно на сцената се открои фигурата на вратаря Тасев. Наистина доста от ударите на столичните нападатели бяха разсеяни, но попаднеха ли опасни изстрели в мишената, русокосият момък с вещина ги парираше, обираше овациите на зрителите. Само веднъж вратарят се оказа безсилен - в 50-ата минута, когато една топка. кацна на крака на Никодимов и после се заби в горния ъгъл - 1:0 за ЦСКА. Армейските футболисти имаха възможност и да увеличат разликата, когато в 80-та минута получиха право на дузпа за събаряне на Денев в на наказателното поле. Но Никодимов би вън... За неоползотвореното докрай надмощие на ЦСКА говори и съотношението на корнерите - 16:5.