11. Богомил Симов (Кракра)

8. Аспарух Никодимов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 54мин

ЦСКА​ „СЕПТ. ЗНАМЕ“ – „КРАКРА“ 2:1

Имаше моменти в този мач, когато не можеше да се разбере отбори от „А“ футболна група ли играят. Но докато за пернишкия отбор се знае, че е последният отбор в групата и следващия сезон ще трябва да играе в по-долна група, то необяснима е играта на втория отбор в класирането, който се бори за шампионската титла. Такива непростими и смешни пропуски направиха първокласни играчи, заемали не веднаж място в националните отбори, че търпението на зрителите вече се изчерпва. При такива игри няма да мине много време и стадионите ще се опразнят.

За развоя на мача може да се каже малко. В нападението ЦСКА бе без Жеков, заместен от Денев, но той не се чувствуваше на мястото си. Първи откриха резултата пернишките футболисти в 17-та минута чрез Симов. Но те не вярваха, че могат да победят, и започнаха да бавят по всякакъв начин играта. Едва в 46-та минута чрез Никодимов домакините изравниха (съдията бе дал продължение). След почивката отново Никодимов изведе своя отбор напред – 2:1. След много пропуски на Якимов, Никодимов, Денев, Марашлиев гостите бяха близо до изравняване, но Данчев от удобно положение проигра топката. В края на срещата повечето състезатели едва се движеха по терена. Неприятен мач.