• 47мин

9. Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 89мин

7. Георги Василев (Локо Пд)

Водачът във временното класиране прибави вчера още две точки към актива си и запази добрите си позиции за атакуване на шампионската титла. Домакините имаха превес през по-голямата част от мача, видяхме хубави комбинации „изплетени“ от Якимов, Цанев, Никодимов, Марашлиев. Но струва ни се, че след втория гол, уверени вече в крайния успех футболистите на ЦСКА „Септ. знаме“ значително намалиха усилията си. А това, ако съперникът им бе по-активен, можеше да им донесе неприятности...

Гостите явно отстъпваха на съперниците си. В играта им липсваше достатъчна организираност. Бонев не успя да стори нищо особено, а Г. Василев въпреки, че бе много активен, прояви неточност и несъобразителност при избирането на място на терена. С подобна игра локомотивци трудно можеха да разчитат на повече от това, което постигнаха - минимална загуба.

източник Работническо дело

предоставил Тодор Гърбатов

2:1 – НАЧЕЛО С ЯКИМОВ

С изобретателни ходове и фини пасове в първите десет минути Бонев показа, че има настроение за игра. Благодарение на него пред армейската врата температурата на два пъти се покачи особено в оня момент, когато Г. Василев би в тялото на Филипов. ЦСКА още не съумяваше да проникне в тила на пловдивската отбрана. Но ето че Жеков и Якимов изникнаха пред Хаджийски. А в 17 мин. пак устремно нахлуха в центъра, за да използуват отлично флангово подаване на Марашлиев. Тогава позицията на Якимов бе по-добра избрана и тя му позволи под ъгъл да се добере до топката и да я насочи в мрежата – 1:0. Последваха минути на нови опасности за гостите – за Марашлиев бе нужна част от секундата, за да увенчае едно свое врязване в наказателното поле!

„Локомотив“ реши да поправя грешка в състава и на мястото на Динков постави Анков. Ала ставаше все по-ясно, че има и други пловдивски играчи, които не ще оправдаят очакванията на треньора. Илиев не даде никакъв принос за по-добра организация, а както и на Кънчев изневери му издръжливостта (хубав пример бе Паунов). След почивката положението се отежни от грешката на Стамболиев, който най-неочаквано реши да отбие топката с ръка в наказателното поле. Жеков бе категоричен при изпълнението на дузпата и увеличи головия си актив на 26 точни попадения в противниковата врата. „Локомотив“ имаше възможност да „поизмие срама“, но Г. Василев не улучи отдалеч целта, макар че Филипов я бе оставил незащитена.

Армейците пак взеха инициативата. В постройката им се забелязаха някои хубави черти (Никодимов изпъкна с маневреност, Якимов – с разумни ходове). ЦСКА няколко пъти бързо изнесе топката в дълбочина; след пас на Жеков, Марашлиев имаше чудесна възможност за гол; в тила на пловдивчани проникваха с индивидуални рейдове Никодимов, Пенев; по крилата потекоха устремни атаки. И по-скоро грешки на армейските нападатели про последния пас, отколкото противодействието на противника, попречиха за увеличаване на резултата. Това сякаш изигра някаква демобилизираща роля и постепенно ЦСКА понижи качеството и темпото. Пенев, който бе безсилен веднаж срещу спринта на Г. Василев и го беше хванал с ръце, в 89 мин. вече го подкоси на метри пред вратата и съдията посочи бялата точка. Г. Василев бе принуден два пъти да изпълни дузпата (в първия случай едно дете се бе увлякло да гледа изпълнението отблизо, от терена) – 2:1.