• 10
    Венцислав Христов

• 28мин

41. Бруно Морейра (ЦСКА) асистенция - Неманя Милисавлевич

Минимален успех с 1:0 постигна ЦСКА над отбора на Берое. Голът бе дело на Бруно Морейра, който се разписа в 28-ата минута. След тази победа армейците се изкачиха на трето място във временното класиране.

В 6-ата минута Марсиньо направи хубав пробив по десния фланг, центрира остро в наказателното поле, но там бранител изчисти топката. Кълбото попадна на крака на Чочев, който стреля неточно към вратата. В 10-ата минута Томас Черни следеше играта и с глава изпревари Христов малко пред наказателното поле. В 12-ата минута Жереми Фо-Поре се включи добре по лявото крило, подаде по земя, но Морейра бе изпреварен от защитник. В 20-ата минута Марсиньо получи жълт картон след като фаулира пробиващия към наказателното поле Крумов. Последвалият изстрел от фаула на Андонов не застраши Черни. В 24-ата минута Чочев бе спрян непозволено в центъра на терена, но играта продължи. Гъргоров изведе Морейра в наказателното поле, португалецът стреля, но играч в зелено блокира удара. В 28-ата минута Неманя Милисавлевич направи пробив по лявото крило, елиминира Пенев, навлезе в наказателното поле и върна топката към дузпата. Бруно Морейра се хвърли на шпагат и прати топката в долния десен ъгъл. В 34-ата минута Андонов получи жълт картон. Последва отменен гол на Морейра, който бе изведен от Фо-Поре зад защитата, но бе маркирана засада. Минута след това Фо-Поре бе предупреден официално от съдията. До края на полувремето гостите опитаха два удара от дистанция, но Черни се справи без проблеми.

В началото на второто полувреме Берое атакува опасно чрез Христов и Елиаш, но завършващият изстрел на Джоман бе разочароващ. В 49-ата минута Джоман направи грубо нарушение срещу Менди и получи картон. В 58-ата минута Милисавлевич направи пореден страхотен пробив, преодоля съперник прокарвайки топката между краката му и подаде към Чочев. Той стреля от около 12 метра, но Караджов отрази. В 63-ата минута всички на трибуните станах на крака и с бурни аплодисменти приветстваха повторния дебют на Мартин Петров с червената фланелка. В 68-ата минута Петров получи пас от Марсиньо, стреля по земята, но топката премина на сантиметри от дясната греда.  В 70-ата минута Менди получи жълт картон. Същото сполетя и Милисавлевич, който направи остър шпагат срещу Пенев. В 76-ата минута Марсиньо се възползва от колебливата игра на Стойчев, отне му топката и навлезе в наказателното поле. Бразилецът обаче вместо да удвои преднината на ЦСКА, прати топката високо над вратата. В 79-ата минута именно бразилецът бе заменен от Браян Хауърд. В 87-ата минута безумен фаул на Пенев срещу Милисавлевич извади сърбина от строя и той напусна игра. На негово място се появи Омар Косоко. В заключителните секунди на мача Косоко направи страхотен пробив от ъгловото флагче. Финтира трима играчи на Берое, но ударът му от малък ъгъл попадна в ръцете на Караджов.