Напуснал без смяна

21. Владимир Гаджев (Берое)

• 89мин

15. Кристиян Малинов (ЦСКА) асистенция - Енрике

Срещата започна при облачно време и температура от 9 градуса. Още в самото начало на мача пролича желанието и на двата отбора да дадат битка и да не загубят и педя от терена.

В 6-та минута Нуно Томаш сгреши, Мешка овладя и нахлу, но даде лош пас на Еудженио. Веднага след това Берое направи нова атака, в която на два пъти центриране бе избивано от защитата на армейците, а атаката завърши с корнер, който Черниаускас улови.

В 10-та минута след центриране от пряк свободен удар в полето на заралии, топката стигна до Бодуров, който стреля с глава, но Перниш улови без проблеми.

В 12-та минута Евандро показа, че е доста по-бърз от Баранов, надбяга го в наказателното поле, естонецът го задържа в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за домакините.

Зад топката застана именно Евандро и със силен удар в левия долен ъгъл откри резултата – 1:0 за червените в 13-та минута.

В 17-та минута Еудженио проби, стреля силно, а след рикошет топката бе избита извън наказателното поле.

Последваха груби и нервни минути с много борба и от двете страни.

В 37-та минута след грешка в подаването на Бандаловски, Енрике овладя, но Перниш излезе предвидливо и изби топката.

Второто полувреме започна по-живо, а в първата му част Берое създаде опасност първо в 48-та минута, след което отново в 53-та минута, когато Томаш изби топката.

В 57-та минута Еудженио надбяга Турицов отляво, но след лош пас Черниаускас спаси.

ЦСКА отговори с бързи контраатаки на Енрике в 61-та минута с пробив отляво и удар в ръцете на Перниш и комбинация в 64-та минута, в която Лясков намери Енрике, а Енрике – Евандро, след което последният отправи слаб удар покрай вратата.

В 69-та отново отляво беройци пробиха и Камбуров и Бодуров се бориха за топката, Камбуров би, но вратарят на армейците улови без проблеми.

Само минута по-късно след пряк свободен удар Камбуров вкара с глава топката, но радостта му бе кратка, защото голът правилно бе отменен поради засада.

В 73-та минута Жоржиньо мина между трима защитници в зелено, но би слабо и топката бе избита.

За да затвърди превъзходството си в тези минути още следващата минута ЦСКА организира добра атака и след пас на Енрике, Пинто би силно и неточно покрай вратата.

Нова атака на ЦСКА в 82-та минута, Бодуров подаде добре, но отблизо армейците не вкараха отново.

В 88-та минута армейците направиха многоходова комбинация, а в крайна сметка топката стигна до Али Соу, който стреля, но топката бе избита.

В следващата минута нова красива акция на червените, в която Соу и Малинов направиха едно-две, след което последва пас към Енрике, той се опита да намери Соу, но топката стигна до самотния Малинов в наказателното поле, който след красив удар покачи на 2:0.