• 86мин

Мариян Георгиев (Конелиано)

• 89мин

Алози Шиди (ЦСКА) асистенция - Петър Станев

ЦСКА​ постигна очаквана победа с внушителното 6:1 над гостите от Конелиано (Герман) в приятелска среща, играна днес от 16:00 ч. на база Панчарево.

Головата серия започна в 15-ата минута, когато Христо Янев отбеляза красив гол от пряк свободен удар. Янев игра активно през целия мач и закономерно отбеляза и второ попадение в 72-ата.

До края на първото полувреме бе отбелязан още един гол, като реализатор стана бразилецът Родриго Соуса.

На почивката старши треньорът Стойчо Младенов направи някои смени в отбора, като в игра се появиха Генко Славов, Йордан Върбанов, Петър Станев, Георги Антонов, както и състезателят от САЩ, който е на проби при червените, Алан Уудс. През първото полувреме, в 40-ата минута, Александър Томаш замени Маркос Чарас. Терена напуснаха още Иванов, Брито, Гай, Карлос и Тодоров.

В 56-ата минута резултатът стана класически, след като Лео Лима навърза цялата противникова защита и с техничен прехвърлящ удар отбеляза.

От 58-ата до 70-ата минута в игра се появиха тримата състезатели от африканския континент, които, както Алан Уудс, са отскоро на проби в ЦСКА. Алози Шиди замени Соуса, Саного Иса замени Лео Лима, а Батамаг Глонер се появи на мястото на Керчев.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Петър Станев отбеляза петия гол за ЦСКА, а в 86-ата Мариян Георгиев от гостите реализира почетното попадение за гостите, след като пробяга около 50 метра и с точен удар матира Славов.

На зрителите им предстоеше да видят най-красивия гол в мача. Това стана в последните минути, когато след остро центриране на Станев отляво, Алози Шиди от въздуха с предна ножица разстреля вратаря на гостите.