• 64мин

19. Денис Вавро (Копенхаген)

• 74мин

11. Кенан Кодро (Копенхаген)

ЦСКА​ загуби от Копенхаген в първи мач от трети квалификационен кръг на Лига Европа с 1:2. В главен герой на мача се превърна белгийския съдия, който направи доста спорти отсъждания във вреда на армейците.

Футболистите на ЦСКА започнаха по-силно от именития си съперник. В 5-тата минута дебютиращия като титуляр и в евротурнирите Ангел Лясков проби по левия фланг и бе изблъскан в гръб до границата на наказателното поле от Зека, но съдията реши че няма нарушение. В 8-мата минута отново пре подминато нарушение срещу Мауридес в ценътра на полето, датчаните се опитаха да изнесат топката, но пресата на армейците даде резултат. Бойлесен върна нескопосано към вратаря Йоронен, Мауридес се възползва и напредна, вратаря излезе и хвана топката. Вместо да отсъди двоен удар съдиятата се направи че няма нарушение.

В 10-тата минута нова силна атака на армейците Джеси подаде на Десподов, който беше на хубава позиция, но съдията отсъди несъществуваща засада. Минута и половина по-късно Тиаго пусна хубав пас към Десподов по левия фланг, той финтира трима защитника на Копенхаген и навлезе в наказателното и центрира, защитник на датчаните отби топката попадна в Джеси, който пусна към Секулич. Натурализираният словенец центрира на Мауридес, той върна на Тиаго, който би точно в десния ъгъл на вратата. Йоронен с мъка изби, а последвалата добавка на Пинто излезе в аут. В 14-тата минута армейците направиха мълниеносна контраатака Секулич намери точно Десподов, който навлезе в полето на Копенхаген и пусна пас в уличка на Мауридес. Бразилецът излезе зад защитата на датчаните и от малък ъгъл вкара топката във вратата за 1:0!

В 18-тата минута Бикер пусна хубав пас на Десподов който навлезе дълбоко в половината на Копенхаген, надбяга и финтира Биеланд и бе изблъскан в гърба до границата на наказателното поле. Съдията Вертентен отново не видя фаул.

В 20-тата минута бе най-чистото положение за Копенхаген през първото полувреме Фалк подаде на Н'Дойе, който финтира Бикел и би в гредата на армейската врата. Джеси бе заменен с контузия в 36-тата минута от Жоржиньо. В 40-тата минута дойде и най-спорното положение в мача. При борба за една топка между Чорбаджийски и Н'Дойе вторият се хвана за лицето и падна на полето. Съдията отсъди фаул и даде директен червен картон за армееца. При повторенията се видя, че ръката на Чорбаджийски леко удря датския футболист по лицето. Треньора на ЦСКА Нестор Ел Маестро направи втора принудителна смяна, като изкара Тиаго и вкара Дюлгеров. До края на полувремето армейците се затвориха в своята половина и не позволиха на футболистите на Копенхаген да направят нещо опасно.

Второто полувреме започна като края на първото, армейците се бранеха успешно, а датчаните не можеха да отправят опасен удар към вратата на ЦСКА. Все пак в 64-тата минута Вавро бе оставен сам в средата на половината на ЦСКА и с мощен удар от 30-ита метра изравни резултата. Това изнерви още повече армейците и те почнаха да грешат по-често. В 72-рата минута Болесен навлезе в наказателното поле и бе бутнат от Десподов. Кодро изпълни дузпата като би в центъра, Черниаускас успя да пипне топката но не достатъчно за да я избие. Така Копенхаген стигнаха до пълен обрат 1:2. До края на мача датчаните се отказаха от повече атаки, а армейците бяха твърде уморени за да обърнат мача.