9. Георги Иванов (Левски Сф)

• 69мин

19. Георги Чиликов (Левски Сф)

4. Мичо Вранеш (ЦСКА)

В невероятно нервен двубой на стадион „Българска армия“ домакините от ЦСКА пропиляха аванс от два гола и допуснаха изравняване от кръвния враг „Левски“ в 107-то дерби помежду си. Девет жълти и един червен картон вдигна реферът Камен Алексиев от Велико Търново на играчите на двата отбора. Дори капитаните Любослав Пенев и Станимир Стоилов се поддадоха на напрежението и получиха предупреждения. За чест на Алексиев той демонстрира стриктност и успя не само да овладее мача, но и да респектира футболистите, без да убива желанието им за игра и да предрешава мача. След края му треньорът Луиджи Симони беше откаран в „Пирогов“ заради контузия след първото попадение на възпитаниците си.

Професор Димитър Шойлев постави диагноза скъсване на ахилеса на Симони и препоръча веднага да се пристъпи към оперативна намеса в болница. Луиджи Симони беше закаран в института за спешна медицинска помощ

Пирогов, където най-вероятно още в събота вечер ще бъде опериран, съобщиха от ПФК ЦСКА.

През първото полувреме Луиджи Симони скочи рязко от пейката при нарушение на централния нападател на „Левски“ Георги Иванов срещу полузащитника на домакините Светослав Петров, а през второто полувреме видимо

куцаше и нямаше обувка на десния си крак.

"Червените“ започнаха мача по-активно и още в първата минута Масена Моке отправи първия удар към вратата на Димитър Иванков. Едва след десет минути игра Константин Головской от непосредствена близост не успя да затрудни вратаря Ненад Лукич. След две минути унгарският халф на „Левски“ Петер Кабат накара сърбина отново да се прояви. В средата на първата част Топузаков с глава затрудни Лукич.

След този епизод двата състава се втурнаха в неспортсменски единоборства и картоните заваляха. Образуваха се персонални закачки, които не подведоха арбитъра.

Две минути преди почивката капитанът Пенев от пряк свободен удар препарира Иванков и логично даде предимство на „червените“ за 1:0. След две минути продължение съперниците се оттеглиха в съблекалните.

Рюдигер Абрамчик беше дал указания за промяна на тактиката, тъй като резултатът не устройваше лидера в класирането. Наставникът пусна Мартин Кушев, а по-късно и Георги Чиликов.

Десет минути след подновяването на играта обаче таранът на ЦСКА Владимир Манчев се отскубна по десния фланг от Елин Топузаков, Стоилов не успя да му се противопостави и резултатът стана 2:0.

В средата на второто полувреме Георги Иванов вкара дежурното си попадение, след като Ибрахима Гай се спъна в решителния момент. Гонзо пое топката и с отмерен удар намали на 1:2. Само след още пет минути резултатът беше изравнен след късо изпълнение на корнер. При центрирането най-съобразителен беше влезлият Чиликов, който с глава възстанови равенството.

До края на мача „сините“ пропуснаха поне три изгодни положения чрез Кушев и Кабат. В 89-та минута пък Галин Иванов се размина с гола след невероятно разбъркване пред Иванков.

Съдията Камен Алексиев назначи четириминутно продължение. Във втората минута Мичо Враньеш задържа откъсващия се напред в чиста позиция Гонзо и заслужено видя червен картон. Алексиев пощади централния нападател на „Левски“ и Масена Моке от ЦСКА, който удари без топка съперник в наказателното поле пред Иванков. Реферът обаче действаше съгласно критерия си за твърда игра и симулация, за което заслужава поздравления.

Фаулът беше изпълнен от капитана Станимир Стоилов и спасен с вещина от сигурния Ненад Лукич. Равенството е справедлив резултат с оглед показаното на терена.