19. Фернандо Мориентес (Ливърпул)

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

• 58мин

8. Стивън Джерард (Ливърпул)

23 години след епичните сблъсъци между ЦСКА и Ливърпул днес отново българският шампион излиза в голямата „червена“ битка. Този път двубоя е на фаза трети предварителен кръг за Шампионската лига.

1' - начало на мача! Играчите на ЦСКА, изцяло в червено, изпълняват началния удар. Футболистите на Ливърпул са с бели фланелки, черни гащета и бели чораши.

2' - Армейците овладяха топката и Гъргоров центрира силно и неточно, топката попада в Янев, но защитниците на Ливърпул я отнемат сигурно.

2' - Джибрил Сисе напредва от ляво, надбягва Радослав Забавник и стреля, но право в ръцете на Хмарук.

5' - Много борба в началото на мача. Гостите от Ливърпул правят доста тактически нарушения. Христо Янев получава топката от Мурад Хидиуед пред вратата, успява да се справи с прекия си съперник 28. Стивън Уорнък, но след това топката му е отнета.

7' - Гъргоров в спор с 23. Джеймс Карагър спуква топката и съдията нарежда да се продължи с нова.

7' - Джибрил Сисе опитва да стреля от малко пред дъгата на наказателното поле, но е неточен.

8' - Мурад Хидиуед отправя далечен изстрел пред наказателното поле, но топката лети встрани.

9' - Велизар Димитров извежда в коридор Гийом Да Зади, който е в наказателното поле, но е твърде близо, за да отправи точен удар от толкова малък ъгъл.

14' - в последните 5 минути преобладава борбата в центъра на терена. Двата отбора организират контраатаки, но не успяват да отправят завършващ удар.

14' - Йордан Тодоров получава една центрирана топка, опитва се да премине през защитата, но бранителите на Ливърпул избиват в корнер.

15' - при изпълнението на ъгловият удар Христо Янев търси далеч по диагонала Мурад Хидиуед. Той се измъква най-вдясно на наказателното поле, овладява и бие, но над гредата.

17' - Футболистите на Ливърпул разиграват пред наказателното поле. При една такава серия от пасове топката им е отнета. „Армейците“ търсят напред Велизар Димитров, който записва първи мач от декември насам, но той не успява при удара.

19' - В борба при едно дълго задържане на топката Гай прави грешка като вместо да овладее, пуска топката зад гърба си, тя попада в Джерард, но чернокожият „армеец“ поправя грешката си в наказателното поле и търси Янев, който обаче не успява да овладее.

22' - В борба при едно дълго задържане на топката Гай прави грешка като вместо да овладее, пуска топката зад гърба си, тя попада в Джерард, но чернокожият „армеец“ поправя грешката си в наказателното поле и търси Янев, който обаче не успява да овладее.

22' - При поредица от пасове топката минава през Велизар Димитров, Емил Гъргоров и попада в Тиаго Силва до тъч линията, той опитва центриране, но топката е пресечена в наказателното поле.

25' - ГОЛ за Ливърпул! За 0:1 бележи Джибрил Сисе след като получава топката при бърза акция от 8. Стивън Джерард по левия фланг и от дясно по диагонал промушва топката по диагонал във вратата на Хмарук за 0:1.

27' - Мурад Хидиуед вижда, че Рейна е излязъл напред и пробва да го прехвърли, но не успява.

32' - втори ГОЛ за Ливърпул! Голмайстор 19. Фернандо Мориентес с глава след центриране на Стивън Джерард от пряк свободен удар.

33' - Въпреки сравнително равностойната игра „мърсисайдци“ се възползваха от две индивидуални грешки при ЦСКА и отбелязоха две попадения за по-малко от 10 минути.

35' - смяна при „армейците“. Излиза 7. Христо Янев и мястото му се заема от 15. Петър Димитров.

38' - Петър Димитров и Славко Матич са излезли прекалено напред и отварят пространства за атака на Ливърпул. При центриране в наказателното поле Джибрил Сисе се опитва да играе между двама бранители в червено, но не успява и топката излиза в тъч.

39' - Топката е центрирана към Да Зади, но вратаря е по-бърз и лови. Нападателят на ЦСКА не успява да се предпази и пада, като кълбото е изчистено в тъч в близост до ситуацията му. „Червените“ изпълняват бързо като кълбото е хвърлено към Да Зади, който още не е станал, но в крайна сметка се стига само до корнер за българският шампион.

40' - Ъгловият удар е изпълнен с центриране към далечната греда, където е Гай, той овладява, но отправя неточен шут.

44' - Петър Димитров получава топката по десния фланг след бърз пас на Гай, минава технично десният защитник на гостите и центрира силно в наказателното поле, там вратаря не пресича паса и Димитров овладява, връща на границата на пеналта, където топката минава зад гърба на Йордан Тодоров и попада в Гийом, който бие, но защитник на Ливърпул пресича удара.

45'+1' - ГООООООООООООООЛ за ЦСКА! 1:2!!! Велизар Димитров се връща блестящо на терена след отсъствието си с попадение срещу европейския клубен шампион. Мурад Хидиуед овладява от ляво, напредва и центрира в наказателното поле, където Димитров се измъква между няколко играча и от 4 метра бележи с глава.

45'+2' - край на първото полувреме. ЦСКА се върна в играта с гол в самия край на първата част. 16 512 зрители на националния стадион наблюдават един оспорван и хубав мач.

46' - начало на второто полувреме. Без смени и в двата отбора.

50' - По-спокойни темпове след почивката. И двата отбора задържат топката и се изчакват. При атака на Ливърпул топката е изчистена от Славко Матич в корнер, за да не стигне до Сисе. След изпълнението на корнера „армейците“ организират контраатака, но Йордан Тодоров губи топката по левия фланг и не успява да центрира.

53' - след серия от грешки в отбраната на мърсисайдци, Гийом Да Зади овладява топката, но бие право в ръцете на Рейна.

53' - Велизар Димитров е фаулиран и му се оказва медицинска помощ.

53' - Хмарук с вещина избива мощен удар на Сисе.

54' - Алонсо извежда Мориентес сам в наказателното поле на домакините, той бие покрай Хмарук, но за радост на публиката топката среща десния страничен стълб.

58' - трети ГОЛ за Ливърпул. След 4-5 паса в пеналта, гостите отбелязват своето трето попадение. Джерард подава в наказателното поле, там нападател на гостите чуква на Мориентес и той бележи.

59' - смяна при „армейците“. На мястото на 8. Велизар Димиторв е 21. Стойко Сакалиев.

59' - след единоборство Мурад Хидиуед се контузва и му се оказва лекарска помощ.

61' - при изпълнението на фаула за нарушението срещу Хидиуед пред наказателното поле Да Зади насочва топката с глава към долния десен ъгъл на вратата, но Рейна Лови.

62' - жълт картон за Мурад Хидиуед, който след оказаната му медицинска помощ влиза на терена и се сблсъква с играч от гостите.

64' - първа смяна за Ливърпул. На мястото на 14. Хаби Алонсо в игра е 16. Дитмар Хаман.

63' - При центиране от дясно Мориентес нацелва доста коварно и отдалеч топката към вратата, но Хмарук прави превъзходен плонж и спасява ЦСКА от нов гол в „армейската“ врата.

69' - Емил Гъргоров е фаулиран пред наказателното поле на любимата позиция на шатния изпълнител от тази точка Христо Янев, който обаче вече не е на терена. Зад топката са Гъргоров, Силва и Хидиуед. След като Силва чуква топката, а Гъргоров я спира в крайна сметка бие Хидиуед, но право в стената.

70' - при корнер за ЦСКА надалеч, Гай не успява да овладее.

71' - втора смяна за Ливърпул. На мястото на капитана Стивън Джерард в игра е 22. Мохамед Сисоко, а капитанската лента е предадена на Карагър.

72' - Хубав пас на Петър Димитров, който навлиза на скорост в наказателното поле и овладява той е фаулиран, но съдията подминава ситуацията, като преценя, че няма нарушение.

74' - Йордан Тодоров центрира от дясно, Гъргоров връща назад с глава, но Рейна в крайна сметка лови.

79' - последна смяна при Ливърпул. Мястото на 19. Фернандо Мориентес се заема от 36. Антоние Бараган.

80' - трета смяна и при българите. 11. Гийом Да Зади отстъпва мястото си на 19. Евгени Йорданов.

85' - Футболистите в червено получават правото да изпълнят пряк свооден удар. Зад топката вместо Хидиуед застава Гъргоров, който центрира в пеналтерията, но от там тя е изчистена.

87' - жълт картон за груба игра получава 10. Луис Гарсия.

89' - жълт картон и за 28. Стивън Уорнък, който влиза изключително грубо в краката на 15. Петър Димитров в центъра на терена.

90' - три минути продължение.

90'+2' - Центрирана топка от дясно е подадена към 15. Петър Димитров, той бие веднага, но кълбото лети на сантиметри встрани от вратата по земя.

90'+3' - край на мача. Европейският клубен шампион Ливърпул победи с 3:1 като гост българският първенец ЦСКА.

Играч на мача: Мурад Хидиуед.

ЦСКА стартира със загуба на собствен терен в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига, а Ливърпул взе добър аванс преди реванша на 23 август.