Турнир: „А“ футболна група 2012/13 (16-и кръг)
Съдия: Станислав Тодоров
На живо по: TV7
  • 6мин

14. Армандо Ваюши (Литекс)

ЦСКА​ София загуби с 0:2 от отбора на Литекс на старта на пролетния дял от шампионата. И двата гола за гостите от Ловеч отбеляза Армандо Ваюши, съответно в 6-ата и 57-ата минута.

Срещата започна кошмарно за армейците, след като още в 6-ата минута гостите от Литекс поведоха в резултата. След центриране отляво и груба грешка на защитата Армандо Ваюши с премерен удар с глава не остави шанс на Томас Черни. След инкасирането на гола ЦСКА овладя инициативата на терена и заигра по-добре от съперника. В 20-ата минута Игнасио Варела получи дълъг пас по десния фланг и центрира остро към границата на вратарското поле. Там Мишел Платини стреля с глава, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата. Две минути по-късно Лукас Саша центрира в наказателното поле, където Пламе н Крачунов стреля слабо с глава и не затрудни вратаря Пиргов. В 24-ата минута Йеленкович направи тактическо нарушение в центъра на терена и получи жълт картон. В 34-ата минута Иван Бандаловски напредна по дясното крило и потърси с центриране Нюаджи, но стражът на гостите бе по-бърз и улови топката. Минута по-късно тогоанският нападател бе предупреден официално от рефера. В 37-ата минута Бодуров фаулира играч в червено на дъгата и получи жълт картон. Мартин Камбуров стреля прекрасно от прекия свободен удар, но топката срещна лявата греда. До края на полувремето и Славчев от състава на Литекс получи жълт картон след като направи безумно влизане в краката на Лукас Саша.

На полувремето в ЦСКА бе направена една промяна като Серж Нюаджи бе заменен от Нджонго Присо. В 52-ата минута Томас Черни демонстрира добър рефлекс след като спаси хубав на Славчев. Минута след това Нджонго Присо стреля от движение, но слабо и право в ръцете на Пиргов. В 56-ата минута Иса напусна за сметка на Стенио Жуниор. В 57-ата минута след поредна кошмарна грешка в защитата на ЦСКА Ваюши вкара своя втори гол в мача. В 60-ата минута Божиков замени Недялков. В 64-ата минута Героги Миланов стреля от движение, но твърде слабо и неточно.  В 68-ата минута Миодраг Йешич направи двойна смяна в своя състав, като Мишел Платини и Игнасио Варела отстъпиха на Илияс Кириакидис и Венцислав Василев. Последният получи и жълт картон в 74-ата минута след като фаулира играч в зелено. В 82-ата минута Томи Костадинов се появи в игра на мястото на Йеленкович.