Турнир: „А“ футболна група 2013/14 (9-и кръг)
Съдия: Ивайло Стоянов
На живо по: TV7
  • 11мин

18. Ивайло Чочев (ЦСКА) асистенция - Апостол Попов

ЦСКА​ постигна важна победа с 1:0 срещу тима на Литекс, в мач от деветия кръг на родната ни А група. Единственото попадение в срещата падна в 11-ата минута, а негов автор бе Ивайло Чочев. Армейците бяха подкрепяни през целия двубой от своите верни привърженици, които не спряха да пеят и скандират за любимия отбор.

Още в 4-ата минута червените застрашиха вратата на гостите от Ловеч, като Марсиньо стреля от пряк свободен удар, но Александров спаси. Последва изненадващ изстрел от движение на бразилеца, но топката мина покрай вратата. В 7-ата минута Емил Гъргоров намери с хубав пас Чочев в наказателното поле, но последният се засуети и топката му бе отнета. Литекс отговори с техничен удар на Славчев, но кълбото мина над напречната греда. В 11-ата минута след центриране от ъглов удар за ЦСКА  Апостол Попов отклони с глава топката към далечната греда, където оставеният непокрит Ивайло Чочев прати кълбото във вратата. Намесата на Александров също не бе убедителна. В 17-ата минута Юрген Джазула не съумя да се възползва от грешка на червената защита и пропусна от близо. В 21-ата минута Марсиньо центрира в наказателното поле на съперника, където Апостол Попов нанесе неточен удар с глава. В 26-ата минута Жереми Фо-Поре фаулира опонент в центъра на терена и получи жълт картон. Минута по-късно Менди с грешен пас подари топката на Джаксън, той напредна и центрира пред вратата, но Тошко Янчев се намеси решително и изчисти с глава. В следващата си атака гостите пропуснха най-чистата възможнст за гол. Ваюши се пребори за топката на самата аут линия, подаде към Джордан, който от чиста позиция прати топката над вратата.  До края на полуверемето нищо интересно не се случи пред двете врати, като в 38-ата минута Ваюши бе санкциониран от рефера за опасна игра.

В 50-ата минута Фо-Поре центрира от фаул в наказателното поле, но там Апостол Попов стреля неточно с глава. В 53-ата минута Симеон Славчев не уцели вратата след като получи добър пас в предни позиции. В 62-ата минута Генчев бе заменен от Златинов. В 63-ата минута Джаксън Менди направи мощен пробив в половината на съперника, стигна до наказателното поле, но там топката му бе отнета. В 67-ата минута Николай Бодуров с ръце свали Мамади Сидибе на тревата, но сигнал за наказателен удар не последва. В 72-ата минута гостите изпълниха късо корнер, след което топката бе центрирана по земя във вратарското поле. Там няколко играчи се разминаха с топката и до удар не се стигна. В 76-ата минута Мамади Сидибе напусна игра, а на негово място се появи Николай Дьлгеров. Две минути по-късно Дьлгеров атакува агресивно съперник и получи жълт картон. До края на мача в игра за ЦСКА се появиха Браян Хауърд и Григор Долапчиев, които замениха Марсиньо и Емил Гъргоров.