Турнир: „А“ футболна група 2014/15 - първа 6 (32-ри кръг)

10. Иван Маркович (ЦСКА) асистенция - Неманя Милисавлевич

• 74мин

11. Бьорн Йонсен (Литекс)

8. Борис Галчев (ЦСКА) асистенция - Маркиньош

ЦСКА​ победи Литекс с 3:1 в мач от последния, 32-ри кръг на първенството на А-футболна група.

Това е и първата победа на ЦСКА през 2015 година в първенството, но тя няма да промени статуквото на отбора - ЦСКА завършва на 5-то място. От своя страна отборът на Литекс завърши на 4-то място в първенството.

Първото голово положение бе в 30-та минута - защитникът на домакините Александър Тунчев върна лошо топката към вратаря и тя попадна в Пауло Регула. Чешкият вратар Якуб Дивиш излезе и с шпагат отби топката, но тя попадна отново в Регула, който стреля на празна врата, но не улучи целта.

В 33-та минута хърватският защитник на ЦСКА Тончи Кукоч получи жълт картон за бурна реакция на съдийско решение за засада, а в следващата минута хърватинът отбеляза първия гол в мача: Кукоч бе изведен по левия фланг, финтира Рафаел Перес и с техничен фалцов удар с левия си крак от около петнадесетина метра изпрати топката в мрежата на бразилския вратар на гостите Винисиус Баривийера - 1:0 за ЦСКА.

В 47-та минута сръбският полузащитник Иван Маркович бе изведен чудесно и той след продължителен дрибъл с точен удар с десния крак изпрати топката в мрежата на бразилския вратар Винисиус Баривийера - 2:0 за ЦСКА. Иван Маркович, който дълго време се възстановяваше от тежка контузия на коляното, съблече фланелката си и отиде да се поздрави със старши треньора Любослав Пенев, за което получи жълт картон.

В 54-та минута след добра атака и добро взаимодействие между Иван Маркович и Неманя Милисавлевич топката попадна в Борис Галчев, който я отклони в мрежата, но голът не бе признат поради засада на Галчев. А в 75-та минута бяха отбелязани два гола в двете врати?!

Първо нападателят на гостите Бьорн Йонсен получи топката, финтира Александър Тунчев и с точен удар по тревата от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Якуб Дивиш - 2:1. Веднага след изпълнението на центъра отборът на ЦСКА атакува по левия фланг и след центриране топката попадна във влезлия като резерва Маркиньос, който стреля с шпагат.

Винисиус Баривийера изби топката, но тя попадна в Борис Галчев, който я изпрати в мрежата - 3:1 за ЦСКА, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на Никола Попов, който даде и шестминутно продължение.