Турнир: Купа „Плейстейшън 2“ 2005 (Полуфинал)

• 78мин

7. Христо Янев (ЦСКА)

• 86мин

23. Емил Гъргоров (ЦСКА)

ЦСКА​ представи своите нови футболисти за предстоящия сезон и евро турнирите, в един мач спектакъл, побеждавайки английския Лутън с 3:2. Полуфиналният двубой започна с едноминутно мълчание в памет на змс Иван Колев.

Мачът бе повече от динамичен, на моменти с доста грубости, но инак приятен за наблюдаване. Гостите от Лутън, като типичен представител на английския футбол, бяха едри, големи и здрави момчета, които не се свениха да играят твърдо. Точно на другия полюс бяха армейците, които с повече техника и владеене на топката логично създадоха и повече голови положения.

След куп пропуски и положения, лекият превес на червените бе изразен с невероятен гол на Мурад Хидиуед. Гол, който изправи 10-те хиляди феновете на крака.

В 42-ата минута, след поредно центриране от ъглов удар в полза на ЦСКА, топката бе центрирана от Янев към Хидиуед. Мароканецът бе на около 10 метра пред наказателното поле и успя да си спре и нагласи топката. Последва свиреп удар от 30 метра, който остави Сърнац безпомощен – 1:0 за ЦСКА.

През второто полувреме, макар и по-дейни, армейците позволиха от едно безобидно положение да им бъде отбелязан изравнителен гол. В 69-ата минута при първата си атака през второто полувреме, последва едно балонно центриране към далечната греда на Хмарук. Молдовският страж излезе добре да хване топката, но миг преди да стори това, се сблъска със съотборник и остана под нея. Топката пък кацна на главата на Хауърд и с нова парабола влезе точно под напречната греда на вратата – 1-1.

Армейците поведоха отново в 78-ата минута, когато Христо Янев отбеляза точно дузпа. Тиаго Силва бе фаулиран в наказателното поле от защитник на Лутън, а вратарят на англичаните Димо Сърнец получи жълт картон като най-деен в оспорването на този наказателен удар. Янев изпълни в центъра на вратата и не остави шанс на декорирания в жълто вратар.

В 86-ата минута ЦСКА поведе с 3:1. Петър Димитров бе фаулиран на метър пред наказателното поле, малко в дясно, след като пробва да премине през трима футболиста. Капитанът Емил Гъргоров изпълни по блестящ начин фаула и накара вратаря на Лутън да вади за трети път топката от своята мрежа.

В 88-ата минута армейците удариха греда, а в 91-ата Лутън успя да върне още едно попадение след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА. Голмайстор бе отново Стивън Хауърд