18. Мурад Хидиуед (ЦСКА)

• 59мин

17. Матия Матко (ЦСКА)

• 79мин

ЦСКА​ спечели международния турнир Плейстейшън 2, надигравайки на финала отборът на Локомотив (София) с 3:1. Един мач безспорно повече от интересен и достоен за финал, мач, в който зрителите видяха всичко във футбола – от красива игра и попадения – до червени картони и разправии.

В началните минути на двубоя и по-конкретно в 18-ата, футболист на Локомотив бе изведен между Забавник и Тодоров в наказателното поле, където изведнъж се строполи между тях на земята, и реферът Галин Москалев не се поколеба да отсъди дузпа.

За протестите си Йордан Тодоров получи жълт картон, а след това в 20-ата минута капитанът на железничарите Кристиян Добрев превърна нарушението в гол.

Преднината на Локомотив се задържа цели три минути преди Христо Янев да изравни. В 23-ата минута при едно нарушение отляво на наказателното пол, близо до неговите граници, Янев изпълни отлично като прати топката в скобката между близката и напречната греди за 1-1.

В 26-ата минута, Марчо Дафчев направи едно безсмислено грубо нарушение в половината на ЦСКА, за което получи веднага жълт картон. Това обаче не му стигна и след като напсува Москалев, реферът му показа веднага червен картон. Въпреки повечето си положения армейците не успяха да отбележат гол до края на първото полувреме.

През втората част това обаче стори по неотразим начин влезлият на почивката Мурад Хидиуед. В 49-ата минута мароканският национал получи топката на 30 метра фронтално пред вратата и с невероятен шут я прати в мрежата на Голубович.

В 57-ата минута пък дойде едно от много спорните положения в този мач спектакъл. Матия Матко бе изведен в наказателното поле, където заедно с Диян Дончев се затеглиха и фаулираха. Реферът отсъди фал в полза на Локомотив.

Притича и Иво Тренчев да се занимава с Матия Матко, в последствие се сблъска с него и падна като покосен. Матко бе награбен от половината отбор на Локомотив, а в мелето се включиха и някой футболисти на ЦСКА.

В крайна сметка Москалев показа червен картон на Матко, което пък вбеси публиката и особено старши треньора на ЦСКА, който навлезе до центъра на терена да иска сметка за тези безобразия.

При този резултат и още няколко пропуска за армейците, включително и по една напречна греда за двата тима, дойде редът на Мурад да вдигне публиката на крака, карайки я да не вярва на очите си. В 78-ата минута, след като отново получи шанс да стреля, Мурад се пробва и не сгреши.

С поредния си силен шут вкара топката под плонжа на вратаря на Локомотив, с което му навлече и гнева на неговите съотборници, които се хванаха за главата и също така не можеха да повярват.

Мароканският национал има 4 гола, почти близнаци, след удари извън наказателното поле, на не по-малко от 30 метра фронтално пред вратата на противника.

Почти всички футболисти на ЦСКА, записани в резервната тимова листа, успяха да вземат участие.

След края на мача организаторите и по конкретно екзекуторът на петлите Емил Костадинов връчи купата “Плейстейшън 2” на капитана на армейците Емил Гъргоров, а приза за играч на турнира отнесе логично Мурад Хидиуед след 3-те си феноменални гола в двата мача.