Турнир: „А“ футболна група 2012/13 (3-ти кръг)
Посещаемост: 4 000 зрители
Съдия: Станислав Ставров
  • 88мин

23. Даниел Георгиев (Локо Пд)

В мач от ІІІ-я кръг на А група отборите на ЦСКА и Локомотив (Пловдив) не съумяха да си отбележат гол и завършиха 0:0. Мачът се проведе на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен, поради наказанието на армейците от една среща лишаване от домакинство.

Преди началния съдийски сигнал капитанът на нашите Тодор Янчев постави фланелка на любимия отбор на специално място на централната трибуна със снимка на починалия вчера легендарен футболист Крум Янев. В последния момент на мястото на посочения по-рано като титуляр Иван Бандаловски, се появи Ангел Грънчов. По време на загрявката Бандата получи травма и затова седна на резервната скамейка. Червените започнаха добре срещата и в 9-ата минута Антон Карачанаков центрира отляво в наказателното поле към Килиън Шеридън, ирландецът стреля с глава, но прати топката в аут. В 14-ата минута Лукас Саша се пребори за една топка в средата на терена и веднага потърси с подаване Карачанаков. Пасът обаче бе твърде висок и Карачанаков остана под топката. В 17-ата минута играта бе спряна за около минута след като Марков пострада след тежък сблъсък с Анисе. Междувременно привържениците на ЦСКА издигнаха огромен транспарант с лика на легендата Крум Янев и запяха песни в негова чест. След подновяването на действията на терена Карачанаков опита да изненада Кунчев с удар от дистанция, но ударът не затрудни вратаря. В 21-ата минута Анисе бе съборен точно пред границата на наказателното поле на Локо, но реферът остави играта да продължи. В 23-аминута се наложи и на Томаш Черни да се намесва. Стражът спаси коварен удар от близо на Абушев. Чехът отново демонстрира класа в 28-ата минута след като боксира топката при едно остро центриране, точно преди футболист в черно-бяло да играе с нея. До края на полувремето голови опасности липсваха, а Присо и Атанасов получи жълти картони.

Още с началото на втората част на терена стана интересно, след като в 47-ата минута Нджонго Присо бе съборен в наказателното поле на гостите и претендира за дузпа, такава обаче не бе отсъдена. В 56-ата минута бе ред на футболистите на Локомотив да претендират за дузпа, след като Нилсон Антонио наруши правилата срещу играч на съперника. Главният рефер отсъди фаул на границата на наказателното поле и жълт картон за провинилият се. Златински застана зад топката, но не се възползва от шанса и прати топката право в стената. В 61-ата минута Мирчев замени Петров, а малко по-късно Абушев отстъпи мястото си на Станков. В 70-ата минута Антон Карачанаков изпълни много добре пряк свободен удар, но за нещастие топката срещна напречната греда. В 73-ата минута в игра за гостите се появи Спасов, за сметка на Стефанов.  В 81-ата минута Карачанаков пропусна да се разпише с глава след хубаво центриране от страна на Присо. В заключителните минути на мача Локомотив остана в намален състав, след като Даниел Георгиев си изкара два бързи жълти картона и бе отстранен от игра. В самия край Нилсон Антонио стреля много силно, но и неточно.