Дата: 21 октомври 2001 г. 17:00 ч. – отложен от 20 октомври 2001 г.
Турнир: Висша професионална футболна лига 2001/02 (11-и кръг)

• 27мин

5. Тодор Янчев (ЦСКА)

• 86мин

7. Христо Янев (ЦСКА)

ЦСКА​ и спечели срещата си от шампионата на Висшата лига, която бе отложена с един ден заради ангажиментите на отбора в Купата на УЕФА. С гол на Христо Янев в последните минути ЦСКА се върна на второ място в класирането, като победи в пряк двубой претендента „Локомотив“ (Пд) с 2:1.

На стадион „Българска армия“ ЦСКА и „Локомотив“ (Пд) изнесоха много интересен мач, като заложиха на открития и офанзивен стил на игра."Червените“ поведоха с гол на Тодор Янчев, след като вратарят на гостите Петков не успя да улови топката при центриране на Букарев и халфът успя да я чукне в мрежата миг преди Петков да стигне до нея. Гостите претендираха за нарушение на Янчев срещу вратаря, но от записа се видя, че Янчев играе чисто. До почивката конгоанецът Масена Моке пропусна две изгодни положения за червените, а гостите също имаха няколко голови възможности и отправиха три удара във вратата на Лукич. Запомни се неубедителната игра на вратаря на „Локомотив", който в 35-ата минута изпусна топката пред себе си и това едва не доведе до гол за ЦСКА.

През втората част играта стана още по-интересна. Треньорът на пловдивчани Димитър Димитров - Херо се опита да засили нападателната мощ с включването на чернокожия Джайеоба. Голмайсторът на „Локомотив“ Иван Пасков успя да изравни, след като с глава насочи топката във вратата на ЦСКА, изпреварвайки вратаря Лукич. Малко по-късно Пасков допълни актива си от мача с червен картон, който реферът му показа за груба игра при нарушение отзад.

При този развой на срещата наставникът на ЦСКА Аспарух Никодимов направи печеливш ход, като на мястото на защитника Мичо Вранеш включи в игра Христо Янев. Две минути преди края Янев донесе победата на своя тим със силен удар от дъгата на наказателното поле, който изненада вратаря Петков. След срещата и двата отбора имаха претенции към рефера Георги Нарлев, чието съдийство бе доста спорно.