8. Велизар Димитров (ЦСКА)

• 69мин

6. Сергей Якирович (ЦСКА)

11. Мартин Камбуров (Локо Пд)

ЦСКА​ победи Локомотив (Пловдив) с 4:3 в отложен двубой от четвърти кръг, играл се на ст. Българска армия пред 4 000 зрители.

Още в самото начало отбора на Локомотив показа по-твърда и на моменти груба игра и Антон Генов извади за две минути, два жълти картона на Камбуров и Георгиев. Един за игра с ръка отнесе и Сакалиев.

Малко изненадващо гостите откриха резултата в 9-ата минута. Тогава след центриране от ъглов удар Пиргов се размина с топката и тя кацна на главата на защитника Александър Тунчев, който я прати във вратата за 0:1.

В 25-ата мунута Сакалиев изравни резултата. Христо Янев изпълни фаул като центрира в наказателното поле. Там Гай нацели горната греда, а Сакалиев до вкара отбитата топка – 1:1.

Шест минути по-късно, в 31-ата, защитникът Забавник изведе армейците напред. Отново Янев центрира от поредно нарушение в половината на Локомотив, вътре в наказателното поле, където Радо Забавник скочи и прати топката с глава много красиво с парабола, точно под горната греда на Колев – 2:1.

Преди края на първата част Велизар Димитров поуспокои играта с ново попадение за ЦСКА. В 42-ата минута Гъргоров отне топката на защитник на Локомотив, подаде светкавично към Сакалиев, който в наказателното поле стреля сам срещу Колев. Стоян Колев отби, но топката тупка зад гърба му, където Велизар Димитров навлезе заедно с нея във вратата – 3:1.

През второто полувреме играта започна спокойно и топката се задържаше предимно в центъра на терена. Армейците я владееха повече и организираха атаки към вратата на Колев.

Отново изненадващо и отново Тунчев се възползва в 70-ата минута от една не добре изчистена топка след корнер, и разстреля Пиргов за 3:2.

Шест минути по-късно обаче Сергей Якирович вкара първия си гол с екипа на ЦСКА. В 76-ата минута Янев изпълни фаул отдясно пред наказателното поле и центрира към далечната греда, където Гай овладя топката. Тъмнокожият защитник веднага я пусна успоредно на гол линията, където Якирович я засече в мрежата за 4:2.

Точка на спора сложи Камбуров в 86-ата минута. След пресилено нарушение на Зади, свирено от Генов, топката бе центрирана към далечната греда, където имаше трима играчи на Локомотив. Един от тях я обърна към другата греда, където оставен непокрит от два метра Мартин Камбуров я засече в мрежата за крайното 4:3.

В самия край на мача, при една контраатака и при опита си да центрира Мурад Хидиуед получи неприятна контузия, която може да го извади за няколко седмици от терена. Утре мароканецът ще премине през ядрено-магнитен резонанс и ще е ясно, колко време ще е извън игра.