• 28мин

7. Михаил Александров (Лудогорец)

• 49мин

93. Вирхил Мисиджан (Лудогорец)

ЦСКА​ допусна поражение с 0:2 от Лудогорец в дербито от 17-я кръг на А група.  Головете за гостите вкараха Александров и Мисиджан. Началният удар в срещата бе даден от две легенди на Клуба – Димитър Пенев и Димитър Марашлиев, по повод 40 от победата над Аякс.

Гостите първи създадоха опасност пред вратата на Черни. В 9-ата минута Мисиджан центрира хубаво към Кайсара, който от малкото наказателно поле с глава прати топката покрай гредата. В 22-ата минута Марсиньо стреля хубаво от пряк свободен удар, но Стоянов показа рефлекс и изби. В 28-ата минута Марселиньо пусна изненадващ пас към Александров в наказателното поле, останал очи в очи  с Черни, крилото прати топката в долния ляв ъгъл на вратата и изведе гостите напред. В 34-ата минута тежък удар на Ешпиньо мина над напречната греда. В 39-ата минута Черни изби с една ръка коварен изстрел на Александров. В заключителните секунди на първата част Морейра на два пъти стреля към вратата, но не сполучи.

В 46-ата минута Марселиньо направи страхотен пропуск, като от вратарското поле прати кълбото над вратата. В 49-ата минута Лудогорец стигна до второ попадение. Марселиньо размина двама бранители на ЦСКА и стреля технично. Топката срещна дясната греда и попадна в краката на Мисиджан. Последва плътен шут и – 0:2. В 59-ата минута Стоянов отново спаси страхотен удар на Марсиньо от фаул. В 78-ата минута Кайсара центрира в наказателното поле, където Безяк игра с глава. Черни изби топката, а след това тя срещна гредата.