• 37мин

8. Фабио Ешпиньо (Лудогорец)

• 41мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

В дербито на 16-ия кръг ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно - 1:1. Сашо Тунчев зведе червените напред в резултата в 25-ата минута, когато бе точен с глава, а в 37-ата минута Ешпиньо с перфектно изпълнен пряк свободен удар изравни. Срещата бе изпълнена с много единоборства, като двата отбора не завършиха мача в пълен състав. Останаха и съмнения за две неотсъдени дузпи в полза в полза на домакините, а на Кайсара му бе спестен директен червен картон, след като ритна без топка и при спряла игра Антон Карачанаков.

Първата ситуация в мача бе пред вратата на гостите от Разград. Карачанаков центрира от ъглов удар на близката греда, където Апостол Попов отклони с глава топката, но Оршулич не съумя да играе с кълбото. Последва опасна атака на Лудогорец в 9-ата минута, когато Дивиш спаси силен удар на Мисиджан. В 14-ата минута крилото на съперника Мисиджан направи безумен фаул атакувайки остро Апостол Попов, за което му бе показан директен червен картон. В 25-ата минута след  центриране от корнер бранителите на Лудогорец не се справиха добре със ситуацията и топката попадна в краката на Маркиньос. който центрира меко в наказателното поле. Там капитанът на армейците Сашо Тунчев с глава прати топката в левия ъгъл на вратата. В 30-ата минута Кайсара спря непозволено Антон Карачанаков. Реферът отсъди фаул, но при спряна игра крайният десен защитник нарита Карачанаков. Главният съдия обаче не изгони провинилият се футболист, а му вдигна само жълт картон!? След това последва неприличен жест на Фабио Ешпиньо към скамейката на ЦСКА също остана безнаказан. В 34-ата минута Моци получи жълт картон, а минута по-късно Тони Силва наруши правилата срещу Минев на границата на наказателното поле, за което също бе предупреден официално от рефера. Ешпиньо изпълни страхотно прекия свободен удар, топката прелетя над стената и се оплете в мрежата на вратата пазена от Дивиш.  В 40-ата минута Маркиньос направи много опасно влизане в краката на Дяков, за което Таско Тасков му показа директен червен картон. В 44-ата минута Моци опита да изненада вратаря на ЦСКА с далечен удар, но топката мина над вратата.

Втората част започна с невероятно пирошоу от страна на привържениците в Сектор Г, който по този начин отпразнуваха отварянето на целия сектор за този мач. В 50-ата минута Марселиньо центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Хамза нанесе слаб удар с глава и Дивиш се справи със ситуацията.  В 58-ата минута Ешпиньо репликира съдията и получи жълт картон. В 59-ата минута помощник-треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов-младши бе изгонен от рефера, след като реагира бурно на поредното подминаване на фаул срещу наш състезател от страна на първия помощник-съдия. В 60-ата минута Луис Соарес замени Антон Карачанаков. Секунди след това Соарес бе изведен в предни позиции в наказателното поле на Лудогорец, националът  на Кабо Верде си поведе топката, след което останаха съмнения за контакт между него и вратаря Стоянов. Реферът вдигна жълт картон за симулация на Соарес. В 62-ата минута и гостите направиха смяна -  Хамза бе заменен от Анисе. Малко след това халфът на гостите си изкара наказателен картон. В 67-ата минута бе отсъден пряк свободен удар за ЦСКА на добра поцизия. Фелипе стреля технично във вратарския ъгъл, но не затрудни стража. В 68-ата минута Мишо Александров се появи в игра на мястото на Абало. В 71-ата минута след центриране от ъглов удар Тунчев стреля с глава, но не успя да насочи добре топката. Последваха промени и в двата състава - Жоаким замени Буш, а Вандерсон Марселиньо. В 82-ата минута Жуан Фелипе нахлу в наказателното поле на Лудогорец, където бе дръпнат с ръка от Ешпиньо, падна на земята, но реферът отново остана безмълвен. В 84-ата минута Минев най-сетне получи жълт картон, след като направи редица нарушения в течение на мача. В 90-ата минута отново Ешпиньо притесни вратаря на ЦСКА, след като стреля от фаул, но топката премина на около метър над напречната греда.