• 56мин

Георги Стефанов (Марица)

• 90+1мин

24. Николай Цветков (ЦСКА) асистенция - Момчил Цветанов

ЦСКА​ записа трета поредна победа в летните си контроли, като се наложи с 3:1 над Марица Пловдив на „Българска армия“. Тимът на Христо Янев имаше подчертано превъзходство през целия мач, в който отново блесна младият Павел Головодов. Тийнейджърът се отчете с две асистенции в срещата, която бе неофицален дебют за Самир Аясс и Момчил Цветанов. Това бе и първи мач за 14-годишния бранител на „армейците“ Валентин Антов, който се появи в игра през второто полувреме.

Попаденията за „червените“ бяха дело на Владислав Узунов, който се разписа преди почивката, и Борислав Хазуров и Николай Цветков, които реализираха през втората част. За гостите точен беше Георги Стефанов.

Домакините стартираха много надъхано мача, като не срещаха почти никакъв отпор в центъра на терена. Логичното се случи в 18-ата минута, когато капитанът на Марица Илиян Енчев загуби много леко от Борис Галчев пред наказателното си поле, а халфът на ЦСКА веднага пусна вляво към нахлуващия на скорост Головодов. Младокът имаше куп непокрити съотборници и върна към точката на дузпата, където с левия крак Владислав Узунов прониза вратата.

В 27-ата минута Галчев опита да матира вратаря Димитър Георгиев от около 25-26 метра. Халфът стреля коварно към горния ляв ъгъл, а стражът изби с върха на пръстите си. Две минути по-късно Узунов беше близо до втори гол. След хубав рейд на Божилов отдясно авторът на първото попадение получи подканящо подаване пред дъгата и стреля по тревата, за да намери левия стълб.

В 36-ата минута и Преслав Йорданов се отчете с изстрел в рамката на вратата. Грешка в защитата на Марица позволи на центрирането на Божилов от фланга да стигне до тарана. Той финтира пазача си и стреля ниско по диагонала от 6-7 метра и удари дясната греда.

За трети път играчите на Христо Янев нацелиха рамката на вратата две минути преди почивката. Галчев матира отбраната на противника с технично копване към Йордан Йорданов, а той шутира ниско отляво към близкия ъгъл. Топката отскочи от страничния стълб и излезе в аут.

Втората част започна с бърз гол за ЦСКА. В 49-ата минута „червените“ изградиха страхотна атака през центъра, която Галчев с пета зад гърба си насочи към Головодов отляво. 17-годишната надежда центрира прецизно по тревата към далечната греда, където непокритият Хазуров нямаше проблем да отбележи.

Пловдивчани намалиха изоставането си известна доза късмет в 56-ата минута. Георги Стефанов получи топката отляво в наказателното поле и на пръв поглед бе затворен успешно от Бранеков. От ъгъла на пеналта нападателят опита изстрел, който рикошира в защитника на ЦСКА и не остави особени шансове за 17-годишния страж Слави Петров.

Три минути по-късно Момчил Цветанов можеше да се отчете с гол в дебюта си, ала вместо това направи изумителен пропуск. Другият дебютант Самир Аясс проби отляво и влезе в наказателното поле, където центрира остро пред вратата. Цветанов бе абсолютно сам пред празната врата, но от метър и половина намери начин да стреля покрай гредата.

В продължението на мача домакините стигнаха и до трети гол, който бе почти изцяло заслуга на Момчил Цветанов. Крилото проби отдясно и изчака включването на Цветков, за да му подаде в точния момент. Така халфът излезе сам срещу вратаря и след рязък финт вкара на празна врата, за да оформи крайното 3:1.