• 27мин

6. Георги Георгиев (Пирин Бл)

• 78мин

23. Емил Гъргоров (ЦСКА)

Преди мача: на препълнения стадион Българска армия има над 20000 фенове, а празничната атмосфера е невероятна. Като по поръчка и времето е слънчево и предполага добри условия за игра. Секунди преди старта стадионът бе огласен с музиката на „Велик е нашият войник“. Двата тима излизат под аплодисментите на публиката

Начало - армейците започват от центъра и нападат надясно през първата част

3- амин. - Христо Янев центрира отлично към Евгени Йорданов, но вратарят на гостите успява да улови удара на Евгени

5-а мин. - инициативата е изцяло при червените и играта се води в половината на благоевградчани

6-а мин. - добро извеждане на Евгени Йорданов отляво в наказателното поле, но той бие силно, встрани от левия страничен стълб

8-а мин. - чудесно центриране на Тиаго Силва към далечната греда отляво, там обаче в опита да вкарат, се сблъскват Янев и Йорданов и топката излита в аут

Атмосферата на стадиона става неудържимо бурна и скандиранията на феновете се носят из целия парк

11-а мин. - 9.Златинов от гостите е оставен да достигне напред и да стреля вляво пред наказателното поле, но Хмарук отбива, а Беноа Кое чисти напред

12-а мин. - добро центриране на Силва отляво около точката на дузпата, посреща Йордан Тодоров и бие с глава, но вратарят изкарва топката в корнер

14-а мин. - контраатака на гостите, топката е отново в 9.Златинов, той прави силен шут, но Хмарук отбива и топката е изчистена

16-а мин. - 1:0 за ЦСКА!!! 19.Евгени Йорданов! Гъргоров изпълнява фаул близо до тъчлинията на 20-на метра пред наказателното поле , центрира към лявата греда, вратарят излиза напред непреценено и там Евгени Йорданов с глава вкарва топката

17-а мин. - ЖК за вратарят на Пирин 1.Пиргов за протест срещу рефера

20-а мин. - Тиаго Силва е оставен непокрит и прави остър пробив вляво от наказателното поле, пуска по земя на Янев към точката на дузпата, Янев стреля, но е блокиран и опасността е изчистена

27-а мин. - 1:1 - голмайстор 6.Георги Георгиев. След разбъркване при изпълнение на корнер към далечната греда, 11.Станко Стойчев шутира, Хмарук успява да отбие, но след това на празна врата 6.Георгиев вкарва изравнителен гол

32-а мин. - нарушение вляво пред наказателното поле над Янев, Христо Янев изпълнява удара сам и бие силно, топката минава малко над напречната греда

34-а мин. - Емил Гъргоров получава топка в наказателното поле, центрира успоредно на вратата, там Евгени Йорданов опитва с шпагат да бие, но избутва топката в аут

37-а мин. - Тодор Янчев овладява топка пред наказателното поле, финтира защитник на Пирин и стреля от границата на пеналта, но силно над гредата

Отборът на гостите играе силно и дава сериозен отпор на армейците в последните минути на играта

42-а мин. - ЖК за 9.Владислав Златинов за разкарване на топката след свирен съдийски сигнал

44-а мин. - контроаатака на гостите, 9.Златинов лъже двама от нашите защитници и подава на 17.Костадин Марков, който бие силно, но топката уцелва левия страничен стълб на вратата ни

45-а мин. - две минути добавено време

45+2 мин. - край на първо полувреме

Начало на второ полувреме - няма смени в двата отбора

49-а мин. - Гъргоров изпълнява фаул отдясно на наказателното поле, топката достига до Янчев и той стреля силно, ударът е неточен и висок

52-а мин. - ЖК за 16.Златински за симулация в центъра на терена

56-а мин. - първа смяна в ЦСКА: излиза 19.Евгени Йорданов, влиза 10.Амиран Муджири

63-а мин. - пробив на Муджири отляво в наказателното поле, стреля, но твърде близо до аутлинията и от малък ъгъл изкарва топката в аут

64-а мин. - корнер, изпълнен от Янев, с последвало добро центриране към вратата. Вратарят Пиргов успява с усилие да отбие топката точно до главата на връхлитащия Гай

67-а мин. - грешка в защитата на Пирин позволява на Гъргоров да открадне топка, той опитва да центрира към Янев - напредващ отдясно, но твърде силно

69-а мин. - дълга топка към наказателното поле, при посрещането й Янев и вратарят Пиргов се сблъскват. Пиргов остава дълго да лежи, за да печели време

75-а мин. - втора смяна при червените: излиза 29.Ибрахима гай, влиза 20.Йордан Юруков

77-а мин. - малшанс за второто попадение на червените: центрирана топка в наказателното поле, Янев бие с глава и уцелва гредата, топката се отблъсква, попада при Гъргоров и той с шут я праща над напречната греда

78-а мин. - 2:1 за ЦСКА!!!!Емил Гъргоров!!!!! Гъргоров е изведен сам отляво на вратата и професионално реализира второто попадение

80-а мин. - Муджири получава добре топка отдясно в наказателното поле, шутира и топката отива по далечната греда отвън на мрежата, там Юруков се опитва да я върне в мрежата, но вратарят улавя

81-а мин. - първа смяна и за Пирин: излиза 11.Станко Стойчев, влиза 19.Зоран Златковски

83-а мин. - втора смяна за Пирин: излиза 17.Костадин Марков, влиза 20.Деян Постоловски

89-а мин. - последна смяна в Пирин: излиза 16.Христо Златински, влиза 7.Валентин Георгиев

90-а мин. - последна смяна и за ЦСКА: излиза 30.Йордан Тодоров, влиза 3.Йордан Върбанов

90-а мин. - две минути добавено време

90+2 мин. - КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА Е ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ за сезон 2004/2005!!!!