•
  • 26мин

9. Димитър Бербатов (ЦСКА)

Топузов (Славия)

Носителят на Купата на България ЦСКА отстрани Славия от турнира след равен 1:1 на стадион “Българска армия”. “Червените” се класираха за четвъртфинала благодарение на победата с 2:1, извоювана в предишния мач, който завършиха с 9 души. Домакините притиснаха съперника още от първата минута, за което говорят 5-те ъглови удара, изпълнени от Литера и Христов още в първите 7 минути пред вратата на дебютанта Бисер Величков. Неизбежното обаче се случи в 26-ата мин, когато Димитър Бербатов откри резултата след комбинация между Христов и Димитър Иванов. Девет минути по-късно деветката на ЦСКА забоде с глава нов гол с ефектен плонж, но тъчреферът вдигна кръвното на публиката с отсъждането на офсайд. Освен отменения гол той спря с флага си 7 - 8 голови атаки на ЦСКА, с което накара “червената” агитка да скандира доста неприлични неща по адрес на съдийския шеф Орманджиев. В 36-ата мин пък другият страничен съдия отмени попадение с глава на Кушев - отново за засада. И все пак “белите” успяха да изравнят резултата малко преди почивката, след като Топузов засече с глава великолепно центриране отляво на Кушев. През второто полувреме славистите на няколко пъти изпуснаха шанса да поведат и да докарат мача до продължения, а в самия край страхотен удар по земя на Лазаров нацели десния страничен стълб на Кючуков. Най-големият пропуск обаче направи либерото на ЦСКА Галин Иванов, който след великолепно включване в една класическа контра прехвърли опразнената врата с десния крак от 4 м след страхотно подаване на Бербатов отдясно. Отлични изяви имаше и дебютиралият на вратата на Славия тийнейджър Бисер Величков, който в 52-ата мин изби удар отблизо на Димитър Иванов. За да усили нападателната мощ, треньорът на “червените” Димитър Пенев пусна в игра последователно Букарев, Симеонов и Манчев. Младежкият национал Асен Букарев пропусна да реши мача, като се засуети при един хубав пас на Бербатов и ударът му бе блокиран от притичалите към точката на дузпата бранители на “белите”. В самия край на двубоя новият любимец на агитката на ЦСКА Генчо Симеонов едва не разцепи напречния дирек с остър шут от пеналта. Двата отбора не успяха да си отбележат гол и в даденото от съдията 4-минутно продължение, завършвайки наравно 1:1 последния си официален мач за годината.