• 67мин

7. Спас Делев (ЦСКА) асистенция - Мартин Камбуров

• 83мин

14. Янко Сандански (Славия)

ЦСКА​ спечели столичното дерби срещу Славия с 2:1. Анисе и Спас Делев донесоха победата за армейците с голове в 6—ата и 67-ата минути, а Янко Сандански върна един гол за гостите.

ЦСКА започна по-дейно срещата и застраши вратата на Петков още в 7-ата минута, когато Мишел Платини опита да изненада вратаря с удар от дистанция, но Петков спаси. В 9-ата минута Бандаловски изведе Анисе на стрелкова позиция, но мадагаскарецът стреля слабо и право в тялото на стража. Минута по-късно удар на Марсиньо премина на сантиметри от лявата греда. В 12-ата минута Лазаров направи нарушение срещу Нджонго Присо, за което получи жълт картон. В 14-ата минута Марсиньо за малко да отбележи директно от ъглов удар, но Петков реагира на време и изби в нов корнер.  В 17-ата минута Спас Делев подаде добре към Платини, но бразилецът не се възползва. Натискът на армейците се засилваше и в 32-ата минута топовен удар на Платини прати топката на сантиметри над напречната греда. В 36-ата минута технично изпълнение на Марсиньо от пряк свободен удар, принуди Петков да се намесва за пореден път. В 41-ата минута хубава атака на ЦСКА завърши с удар към вратата на Анисе, но  в последния момент Златков застана на пътя на топката и тя излезе в ъглов удар. В 43-ата минута Нджонго Присо пусна хубав пас по земя във вратарското поле, където Платини засече топката, но кълбото премина покрай десния страничен стълб. В края на полувремето гостите можеше да поведат в резултата, след като Генев бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен.

Отново централният бранител на Славия бе замесен в следващата опасност пред Томас Черни, но и този път ударът му с глава не намери очертанията на вратата.  В 61-ата минута бе направена първа промяна в състава на ЦСКА, като Платини отстъпи мястото си на Мартин Камбуров. В 66-ата минута Бандаловски центрира в наказателното поле на Славия, където Димитров не успя да изчисти топката, а я прати в краката на Анисе. Халфът не се поколеба и опъна мрежата зад Петков. Няколко секунди по-късно Камбуров получи подаване по десния фланг и с прецизен пас намери Делев. Бързакът с летящ плонж вкара втори гол за ЦСКА. В 76-ата минута опасен удар на Петър Димитров премина над напречната греда, а малко след това Черни отрази тежък удар на Радослав Димитров. В 82-ата минута удар на Дяков рикошира в тяло на бранител, след което топката облиза дясната греда. В 83-ата минута след разконцентрирани действия в защита Янко Сандански намали пасива на своите.