• 79мин

7. Христо Янев (ЦСКА)

23. Самет Ашимов (ЦСКА)

ЦСКА​ оглави Висшата лига след 5:0 срещу Славия.

Двубоят започна в бавно темпо, като дори гостите от Славия владееха инициативата. След отличната игра на „червените“ срещу Шахтьор в първия кръг на турнира за купата на УЕФА, домакините започнаха с 50 процента от възможностите си и позволиха на „белите“ на няколко пъти да застрашат вратата на Ненад Лукич.

В 36-а минута падна и първият гол в мача. Левият бек на ЦСКА Янко Вълканов стреля от 20-ина метра, топката рикошира в гърба на играч в бяло и влетя в мрежата на Виктор Георгиев. В ответната атака белите бяха близо до изравнителен гол, но вратарят на ЦСКА Ненад Лукич спаси ударът на Мартин Кушев.

В последните секунди на първото полувреме Йордан Лечков регистрира единствената си положителна проява на терена в този мач. Той центрира перфектно от ляво и за конгоанския нападател на ЦСКА Масана Моке не остана нищо друго, освен да отбележи с глава за 2:0.

През второто полувреме отборът на ЦСКА заигра по начинът, желан от Аспарух Никодимов. Футболистите в червено изнасяха с лекота топката и опасностите пред Виктор Георгиев зачестиха. Влезлият като резерва в този мач Методи Деянов отбеляза третия гол за ЦСКА в 63-а минута след отлична асистенция на капитана Любослав Пенев, който с всеки изминал мач напомня за най-добрите си години, когато бе страшилище за всички вратари в Испания.

Пенев действа като истински лидер и води отбора към победи. В 64-а минута на терена се появи и мледежкият национал Христо Янев, който 14 минути по-късно направи 4:0 с плътен удар от границата на наказателното поле. От тук до края мача се доиграваше, „червените“ започнаха да се забавляват с безпомощния си съперник. В последната минута друг младежки национал Самет Ашимов довърши Славия с пети гол, негов първи с екипа на ЦСКА. Левият бек Янко Вълканов, който напусна контузен в 70-а минута, бе избран за най-добър играч в мача.