• 33мин

6. Красимир Чомаков (ЦСКА)

10. Димитър Иванов (ЦСКА)

Асен Букарев (ЦСКА)

ЦСКА​ взе осма поредна победа в първенството, след като разгроми Черноморец 3:0. Красимир Чомаков, Димитър Иванов и Асен Букарев бяха точни за армейците. Треньорът на Левски Люпко Петрович разузнава на живо играта на “червените” в последния им мач на ст. “Българска армия” преди дербито срещу Левски на 30 октомври. Агитката на ЦСКА посрещна с мощни ругатни сърбина, седнал на метър от Любослав Пенев. Постепенно обаче словесните атаки срещу сърбина преминаха в традиционните възгласи против “сините”. “Червените” започнаха мача с прекалено самочувствие и можеха да бъдат наказани на три пъти. Таранът на бургазлии Станимир Георгиев надигра персоналния си пазач Веселин Великов, но не успя да вкара гол благодарение на бързите реакции на вратаря Тодор Кючуков, Александър Томаш и Галин Иванов, който изчисти удар на нападателя от голлинията. ЦСКА откри резултата при втората си по-сериозна атака, когато защитникът на Черноморец Атанас Янков събори пред малкия пеналт капитана на армейците Милен Петков. Красимир Чомаков вкара отсъдената дузпа, тъй като в същото време лекарите на ЦСКА оказваха помощ на национала. В последните секунди на полувремето Галин Иванов хвърли брилянтен пас към Димитър Иванов, който покачи технично на 2:0. След почивката националите на ЦСКА Румен Христов и Милен Петков се разиграха, но вратарят на гостите Тодор Попов спаси няколко чисти гола.