11. Владимир Манчев (ЦСКА)

• 72мин

• 76мин

7. Христо Янев (ЦСКА)

ЦСКА​ разби един от аутсайдерите във Висшата лига Черноморец с 6:0 и запази разликата от пет точки след лидера Левски. „Армейците“ не срешнаха никаква съпротива от своя съперник и шестте гола са най-малкото, с което бургазлии си тръгнаха от София.

Началото на срещата не предвещаваше с нищо последвалите събития. „Червените“ трудно пробиваха в сгъстената защита на гостите и до първия гол в 16-та минута нямаха нито един удар в очертанията на вратата на Тодор Попов.

Началото на головата серия сложи Асен Букарев след груба грешка на защитника на бургазлии Николай Жечев. Жечев свали с глава топката в краката на Букарев и за него не остана нищо друго, освен да я вкара в мрежата. Треньорът на Черноморец реагира незабавно и смени Жечев, който е правил гафове и в други мачове срещу ЦСКА.

В 23-та минута капитанът Любослав Пенев удвои преднината на „червените“ с индивидуален пробив. Ветеранът се пребори за една топка и с хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле направи безпомощен вратаря на „Черноморец“.

Второто попадение подейства отпускащо за домакините, които разчупиха своите атаки и опасностите пред Тодор Попов се заредиха една след друга.

През второто полувреме Луиджи Симони пусна в игра Йордан Лечков на мястото на Асен Букарев и това освежи играта на ЦСКА. Лечков умело дърпаше конците в средата на терена, а хитрите му пасове неизменно извеждаха нападателите на ЦСКА в голови положения.

Малко преди почивката сенегалецът Ибрахима Гай получи контузия и бе заменен от Йордан Върбанов.

В 47-та минута Любослав Пенев вкара втория си гол в мача. Христо Янев центрира от дясно и Пенев с глава разстреля от упор вратаря на гостите.

Малко по-късно „акулите“ създадоха най-чистото си положение, след като Йордан Тодоров излезе очи в очи с Лукич, но не намери правилното продължение на атаката.

Играта на котка с мишка на терена продължи и новите попадения не закъсняха. Владимир Манчев, който губеше повечето единоборства и се увличаше в индивидуална игра, се разписа на два пъти, а едно попадение добави и Христо Янев.

Особено красиво беше първото попадение на Манчев, който с мощно воле прати топката под гредата за 4:0. Само пет минути по-късно той отбеляза и петия гол за ЦСКА. Последният шести гол вкара Христо Янев със страхотен удар от ъгъла на наказателното поле. Освен с гол Янев се отличи и с пасове за втория гол на Пенев и двата на Манчев.