18. Ивайло Чочев (ЦСКА) асистенция - Емил Гъргоров

• 85мин

Червен картон

37. Жереми Фо-Поре (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна успех с 2:0 срещу отбора на Черно море. Головете паднаха през първото полувреме и бяха дело на Иван Стоянов и Ивайло Чочев.

В началните минути на двубоя двата отбора действаха предпазливо и до удари към вратите не се стигна. В 18-ата минута Емил Гъргоров с хубав пас намери Косоко в наказателното поле. Нападателят овладя топката на гърди и опита със задна ножица да отбележи. Кълбото обаче премина над напречната греда. Минута по-късно Джаксън Менди направи страхотен пробив по левия фланг, центрира в наказателното поле, където топката срещна тялото на Котев. Домакините имаха претенции за игра с ръка, но реферът подмина ситуацията. В 29-ата минута Иван Стоянов получи подаване в наказателното поле, Китанов излезе и се хвърли в краката му, за да изчисти топката. И при тази ситуация останаха съмнения за дузпа.  В 32-ата минута Фо-Поре направи груб фаул срещу Паланков и реферът му показа жълт картон. В 36-ата минута след страхотно двойно между Иван Стоянов и Емил Гъргоров, първият бе изведен на стрелкова позиция и с прецизен изстрел наказа Китанов. Армейците нанесоха решителния си удар две минути по-късно, когато след грешка на отбраната на варненци Чочев шутира към вратата, топката рикошира в крака на Котев и се оплете в мрежата за втори път. В 40-ата минута удар от дистанция на Паланков мина в опасна близост до вратата на Мболи. В добавеното време на първата част Божилов нанесе мощен удар, топката се отби в тялото на Фо-Поре и срещна лявата греда.

На полувремето бе направена смяна в състава на Черно море, като Домовчийски замени Георгиев. В 50-ата минута Ивайло Чочев стреля с десния крак, но топката профуча покрай дясната греда. В 53-ата минута Мартин Петров се появи в игра на мястото на Омар Косоко. В 60-ата минута след разконцентрирани действия в защита от страна на Жереми Фо-Поре и Райс Мболи, Коконов открадна топката. Стражът се хвърли в краката му, за да изчисти топката, футболистът на гостите падна, но реферът не отсъди наказателен удар. В 81-ата минута Атанасов стреля добре, но топката премина встрани от вратата. В 85-ата минута Фо-Поре извърши фаул и получи втори жълт, съответно червен картон и напусна игра.