9. Петър Михтарски (ЦСКА)

• 68мин

4. Милен Радуканов (ЦСКА)

16. Алесандро Дел Пиеро (Ювентус)

ЦСКА​ убедително побеждава Ювентус с 3:2, но победата е отнета, тъй като от БФС не успяват да картотекират навреме Петър Михтарски, въпреки че нападателя е картотекиран да играе в А група. Основният слух е, че след мача български журналисти подшушват на Ювентус които сезират УЕФА.

„Малцина вярваха в успеха на  ЦСКА срещу прочутия състав на Ювентус в първия двубай от турнира за купата на УЕФА. За това на стадион „Българсак армия“ останаха много празни места. Но онези, които отсъстваха, могат само да съжаляват, че не станаха съпричастни с поредната историческа победа на черпените в европейски турнир. Не е нужно да оприличаваме като подвиг онова, което постигнаха възпитаниците на Божил Колев, защото то е поредното доказателство, че Българки има класни футболисти...

Значително по-опитни, на ювентинците им бяха необходими не повече от 5 минути, за да наложат своя стил на игра. Червените се оказаха длъжни да се съобразят с това, защото Виали и Раванели, Ярни, Такинарди и Мароки много мощно навлизаха в полето пред Ненов. В същото време гостите почти не оставяха празни пространства пред съперниците си. И добре, че вратарят Ненов действаше безпогрешно, та интригата се запазваше.

На обратната страна Михтарски остана сам и опитите му да се добере до топката рядко завършваха с успех. Все пак той отправи първия по-опасен удар към Перуци, когато в 18 минута изпълни добре пряк свободен удар. Следващата заплаха за италианската врата обаче дойде чак след 12 минути. Най-напред Стоилов напредна от дълбочина и изстреля коварна топка, която премина близо до страничната греда. Малко след това Михтарски се отскубна от защитата на черно-белите, но останал очи в очи с вратаря, не намери пролука към мрежата.

И тъкмо проблясна лъч на надежда, когато спед заучено изпълнение на ъглов удар Порини успя да провре топката на метър зад голлинията, преди червените бранители да я избият- 0:1.

Този гол обаче не подейства на футболистите от ЦСКА, които с всяка изминала минута добиваха все по-голямо самочувствие. Петков видимо се раздвижи, като сменяше фронта на атаката. В освободената от него лява зона нахлу
Стоилов, прецизно изведе Михтарски и той успя по блестящ начин да се реваншира за пропуска си преди това. Равенството 1:1 подсказа, че червените могат да разчитат на нещо повече след почивката.

С подновяването на играта домакините пропуснаха нова отлична възможност за гол, когато Петков се размина след удобно прострелно подаване на Михтарски. Виали и Раванели вече не изглеждаха така страшни, охранявани зорко от Кирилов и Филипов. В 69-ата минута Перуци едва опази мрежата си след последователни удари на Михтарски и Коилов. Но и той бе безпомощен минута по-късно след топовния изстрел на Радуканов-2:1.

И преди още публиката да е утихнала, Дел Пиеро се измъкна зад червената защита и отново възстанови равенството -2:2. Да, но ЦСКА не бе се отказал от победата. Михтарски изпълни великолепно пряк свободен удар и домакините за втори път излязоха с едни гърди напред.“