Димитър Марашлиев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 36мин

Тотко Дремсизов (Ботев Бс)

ЦСКА​ „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ - „БОТЕВ“ (Бс) 2:1

Много любители на футбола изпълниха трибуните на стадион „Народна армия", за да наблюдават срещата за републиканско първенство между отборите на ЦСКА „Червено знаме“ и „Ботев“ (Бургас). Армейците зарадваха своите привърженици, като постигнаха победата с 2:1 и отново оглавиха таблицата.

Срещата започна обещаващо за домакините. Още в началото Якимов намери пролука и откри резултата. Нападенията на домакините продължиха и на свой ред Марашлиев увеличи на 2:0.

Футболистите на „Ботев“ не смятаха да се предават. Неговите нападатели също на няколко пъти поставиха армейската защита в критично положение. В 41-та минута Дремсизов намали на 2:1.

След почивката въпреки усилията и на двата отбора резултатът остана непроменен - 2:1 за ЦСКА „Червено знаме“. (БТА)

Предоставил Тодор Гърбатов

2:1 ПОНИЖЕНИЕ У АРМЕЙЦИТЕ

СОФИЯ. Първият от контузените титуляри на армейците (Цанев) се завърна в строя, но отборът отново прояви понижена нападателна мощ. А отбраната, където отсъствуващите са повече, в общи линии се справи добре със задачите си. И този път фланговите атаки бяха изключение. Атанасов успя да пробие няколко пъти отдясно, но центриранията му бяха неточни. Марашлиев загуби двубоя с Костов и постигна успех само веднъж, при отбелязването на гола, когато предварително бе заел позиция зад гърба на пазача си. Дрибъл, кръстосани пасове и двойни подавания в центъра – това бяха оръжията, с които армейците се мъчиха да сломят противниковия защитен вал. Успяха в сравнително малко случаи, защото действията им не винаги бяха подплатени с нужната бързина и точност. През второто полувреме стрелбата бе под всякаква критика – за 45 минути само един удар (на Цанев, който изпълняваше предимно конструктивни функции) улучи очертанията на вратата!

Бургазлии се представиха успешно срещу беззъбия противник – технично задържаха топката в средата на терена, за да я отправят след това към стартирал напред партньор (най-често Дремсизов и Момчев), опитваха и индивидуални пробиви, но всичко бе добре само до наказателното поле.