• 84мин

Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 87мин

8:0 ИЗРАВНЕН РЕКОРД НА ПЪРВЕНСТВОТО

СОФИЯ. Армейците изравниха рекорда на резултатност в тазгодишния шампионат. Към нужната им голяма победа те се устремиха с настървение и – за разлика от друг път – сега началният им натиск бе украсен с честа стрелба: до края на 30 мин. към вратата на пловдивчани бяха отправени 22 удара! Критичните моменти се редяха един след друг, но до почивката топката само веднъж спря в мрежата. В играта на гостите личеше желание за добро представяне, но те явно нямаха сили да окажат сериозна съпротива. Все пак на 2-3 пъти те опасно наближиха вратата на Йорданов и при по-голяма точност можеха да постигнат изравняване. В тая последна част на първото полувреме играта на армейците избледня, изгуби първоначалната си острота.

Всичко бе решено в няколко минути веднага след почивката. Особени заслуги за раздвижването в армейското нападение имаше Цанев, а и Пенев бе постоянно в атака (на негово място назад се връщаше Радлев). Три гола и един удар в гредата за четвърт час! Противникът окончателно рухна, а след като в 61 мин. вратарят Христов бе контузен при хвърляне в краката на Радлев (армеецът можеше и трябваше да се помъчи да го предпази!), отборът на „Марица“ остана с 10 души на терена: оказа се, че пловдивчани не разполагат с друг вратар (титулярът Ганев, също контузен, бе останал в Пловдив) и на вратата застана полузащитника Богданов. Армейците използуваха това, за да удвоят резултата. И ако не бяха някои солови увлечения на Якимов, както и проявената мудност и нерешителност на Никодимов в 2-3 голови момента, когато той предпочете да подава, вместо да стреля, резултатът можеше да стане двуцифрен.