7. Цветан Атанасов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 83мин

10. Симеон Шадов (Миньор Пк)

4:1 ЛЕСНА РАЗВРЪЗКА

Не утоли ли жаждата си публиката на ЦСКА „Червено знаме“? Или апетитът идва с ядевето? Вицешампионът е постигнал кажи-речи толкова голове, колкото заедно са направили последните четири отбора. И все пак тук-там от трибуните онзи ден навяваше недоволство: „Можеше да им наводним шахтата с голове“.. А след такъв тежък и паметен мач срещу Локомотив (Пд), и то само преди три денонощия, не е ли това един неоправдан максимализъм?...

Четвърт час тоталният натиск на армейците направи мачът да заприлича на детската игра „вкарвачи и разкарвачи“. Съпротивата на Миньор беше толкова анемична! Постепенно обаче, натискът на домакините се канализира, и то дотолкова, че ясно изпъкнаха контурите на смислената и приятна за окото игра. При 2:0, когато вече ЦСКА виждаше откъснат плодът на победата, силата му полека-лека започна да загасва. Един след друг нападатели, които през първата част бяха синоним на експлозивност и техника, избледняваха. Само един остана непроменен: Марашлиев отначало до край беше под ръста на останалите си колеги. Няколкото инцидентни контраатаки на Миньор не предизвикаха никаква уплаха, а две-три специално Зафиров ликвидира чрез спринта си...

Миньор имаше задача за равен мач. И не можа да я реши. Като че ли ли играеше без охота. И главно: технически той стоеше едно стъпало по-долу. Това му пречеше да парализира атаките на съперника си. Благодарение на това станаха и головете: Цанев чрез финт и тежнически прийом, Марашлиев дори влезна с топката във вратата, Атанасов се освободи хитро от съперниците си. Единствено хубаво у Миньор: голът на Шадов от фалцов, силен и точен свободен удар.