• 86мин

Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

ДВЕ ТОЧКИ МЕЖДУ „ЛЕВСКИ“ И ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“

6:0 Армейците бяха категорични

Самият резултат ясно говори за пълното превъзходство на армейците, които с голяма амбиция продължават щурма си към шампионска титла. Категоричната победа бе постигната преди всичко благодарение на по-добрата техника и бързината. Армейците редуваха майсторските си индивидуални прояви с остри комбинации и заплахите пред вратата на пловдивчани се нижеха една след друга. В средата на терена много активен този път бе Станков, а Кирилов оздравяването си показа игра на равнището на партньорите си. Освен че бе много сигурен в защита, Пенев често излизаше напред, пробиваше, комбинираше и дори се озоваваше в позиция за стрелба. Известно еднообразие в армейския отбор създаваше стремежът да се играе предимно по фланга на Колев. А младият Зафиров и вчера доказа, че умее да създава голови положения и не биваше да стои толкова време изолиран на дясното крило. Похвала за реализаторския си усет заслужават Никодимов и Цанев, който изглежда е решил да се пробуди от обзелата го напоследък дрямка.

Накрая не може да не отбележим, че победителите до голяма степен бяха улеснени от немощния си съперник, който само на моменти правеше опити да се бори с повече стръв. Пловдивските спартаковци вече са в опасната зона и трябва сериозно да се замислят върху своята съдба.

Ив. Жечев

ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ - „СПАРТАК“ (Пд) 6:0

Романов отправи топката пред противниковата врата от дълбочина на своето игрално поле, Никодимов я свали с глава, Цанев спринтира и през плонжа на врататя Станков я заби в мрежата. Това стана в 10-та мин. на вчерашната среща за първенството на „А“ футболна група между отборите на ЦСКА „Червено знаме“ и „Спартак“ (Пловдив), която се състоя на препълнения стадион „Народна армия“ в Столицата. С този гол армейците поведоха с 1:0, но едва в края на полувремето чрез Никодимов успяха да увеличат на 2:0.

Още в 50-та мин. след почивката Зафиров проби по крилото и свали топката в краката на Цанев, който от воле я заби в противниковата врата. Седем минути по-късно след ъглов удар топката бе избита с последни усилия. Цанев съобразително би остро, но пак опасността бе отстранена. При втория корнер обаче врезлият се Романов увеличи на 4:0. Към края на срещата, след голове на Никодимов и Цанев, ЦСКА „Червено знаме“ зафиксира крайния резултат 6:0. (РД)