• 73мин

• 82мин

7. Емил Костадинов (ЦФКА „Средец“)

9. Любослав Пенев (ЦФКА „Средец“)

„На терена имаше един отбор — ЦФКА „Средец“. Ние бяхме спаринг... Имаме много проблеми, главно от кадрови характер, а и Садъков и Колев, които лекуваха доскоро травми, влизайки в игра, не показаха с нищо, че са национални състезатели“... Това бяха думи на старши треньора на „Локомотив“ (Пд) Христо Бо­нев след мача — като опит да се обясни (или оправдае) пълното фиаско на неговия тим в тази среша (а и не само в нея като се вземе предвид и загубата с 2:6 предишната събота от „Тракия“)..Каквито и причини да се посочат за тази несъстоятелност на пловдивския отбор, те не могат да омаловажат блестящата игра на армейците особено след почивката, когато наложиха пълно превъзходство с непрекъснато движение по целия терен, с изобретателни ходове в атака, в основата на които бяха двама изкусни изпълнители — Стоичков и Янчев. Относи­телното равновесие от първото полувреме с изпразните опити на гостите да рушат играта на домакините с изкуствени засади и остри сблъсъци, бе торпилирано от шампионите с неотразими маневри и канонада от удари, от които последваха и чудесните седем гола във вратата на пловдивчани, направени на пух н прах от армейските стрелци.