Турнир: Висша професионална футболна лига 2001/02 (6-и кръг)
Треньор на ЦСКА: Аспарух Никодимов
Съдия: Костадин Костадинов
  • 50мин

9. Любослав Пенев (ЦСКА)

ЦСКА​ завърши 0:0 като гост на „Черноморец“ в Бургас в мач, който ще се запомни най-вече с изпуснатата от Любослав Пенев дузпа. Малко след почивката съдията Костадин Костадинов от София отсъди наказателния удар за игра с ръка на защитника на домакините Николай Жечев, който докосна неволно топката след съвсем близък удар на Манчев. Реферът обаче прецени, че има основание да покаже бялата точка. Вратарят на домакините Тодор Попов предусети посоката на удара на Пенев, плонжира вляво и успя да избие. Съдийското решение до известна степен изглеждаше като компенсация за неотсъдена дузпа за ЦСКА преди почивката, когато вратарят Попов хвана Манчев за крака при една атака на гостите.

"Черноморец“ можеше дори да спечели мача, но в нападение играта на бургаския тим не вървеше. Отбраната и полузащитата обаче бяха добре организирани от временния наставник на отбора - бившия национал от „Левски“ Петър Петров, който замени на поста Михаил Вълчев в началото на седмицата, и така бургаският отбор успяваше да противодейства на гостите. Треньорът на ЦСКА Аспарух Никодимов заложи на вариант с двама изнесени напред нападатели - Пенев и Манчев, а в халфовата линия играта бе съобразена с присъствието на Лечков, който обаче нямаше ден и допусна много брак. Към края Никодимов пусна Христо Янев и Масена Моке, очевидно с цел да засили атаките, но ЦСКА така и не успя да стигне до гол.