6. Тодор Атанасов (Черно море)

• 54мин

6. Радослав Здравков (ЦСКА „Септ. знаме“)

Пламен Ганев (Черно море)

Мачът имаше своята интрига - за домакините да стабилизират положението си, а за гостите да скъсят дистанцията до временния водач. Те именно постигнаха целта си - постигнаха я с по-рационалната си тактическа постановка: плътно покритие, отлична средна линия и ефектни контраатаки, с което прибавиха заслужено и две ценни точки в актива си.

Варненци започнаха доста обнадеждаващо в началните минути на срещата, имаха и своите шансове да поведат. Но веднъж Н. Спасов бе неточен, после Червенков със сетни усилия изчисти от самата голлиния. И това бе всичко, което заслужаваше да се запомни. После армейците показаха неудържимия си стремеж към атаката и в 29-ата минута, след подаване от десния фланг, Ст. Младенов простреля вратата на Попов - 0:1. След гола превъзходството на гостите стана още по-осезаемо. Малко време след почивката надеждите на домакините се пробудиха, оживиха се и трибуните. Атанасов успя да изравни резултата - 1:1. Но радостта не трая дълго. Шест минути по-късно Здравков с далечен отмерен удар изведе отново отбора си напред. Това обезсърчи още повече домакините, а отражение даде и численото превъзходство, което армейците имаха в последните 15 минути на мача (Ганев получи червен картон).