11. Владимир Манчев (ЦСКА) асистенция - Светослав Петров

• 83мин

17. Стефан Джилио (ЦСКА) асистенция - Методи Деянов

9. Дмитрий Подрез (Шахтьор Сол)

ЦСКА​ спечели очаквана, но доста трудна победа като гост на „Шахтьор“ (Солигорск). На стадиона в Минск, където в деня на двубоя валя доста силен дъжд, се разписаха резервите Владимир Манчев и Стефан Джилио. Заедно с третия влязъл след почивката за „червените“ Методи Деянов те освежиха безидейната игра на отбора преди почивката. Победата с 2:1 успокои момчетата на Аспарух Никодимов, за които реваншът на 23 август в София трябва да не е проблем.

През първото полувреме беларуският тим успя да оказва методичен натиск към вратата на Лукич. Особено активен беше играчът с номер 2 Трепачкин, който направи около десетина рейда по десния фланг.

В 24-та минута Безбородов центрира отдясно и няколко играчи в жълто-черно се разминаха с топката. След половин час игра принудително влезлият в 17-та минута Андрей Рапейко изскочи очи в очи с вратаря на ЦСКА, но Лукич съобразително излезе. Много добра оценка за дебюта си в ЦСКА заслужава Гай, който показа защо треньорът на „червените“ му е гласувал доверие.

Капитанът на армейците Любослав Пенев стреля на два пъти от пряк свободен удар, но великолепни прояви имаше вратарят на домакините Матрьошкин. В последните десет минути на полувремето българите се окопитиха. Моке, Светослав Петров и особено Янев в продължението имаха възможност да открият резултата.

След подновяването на играта дойде часът на резервите. Владимир Манчев, който по неизвестни причини не започна като титуляр, се включи с желание и създаде няколко опасни положения пред вратата на „Шахтьор“. В 65-та минута именно Манчев беше точен за 0:1 след центриране на Светослав Петров отляво.

След гола „червените“ успокоиха играта си и в 76-та минута Владимир Манчев улучи гредата след поредното си остро слизане. Седем минути по-късно ЦСКА окончателно премахна въпросителните. Методи Деянов центрира отляво и Стефан Джилио отбеляза втория гол в мача. За съжаление играчите на Никодимов се разконцентрираха и позволиха на резервата Дмитрий Подрез да направи загубата на беларуския тим почетна, оформяйки крайното 1:2 пет минути преди края на редовното време. В даденото от съдията продължение не се стигна до промяна на резултата.