7. Румен Христов (ЦСКА)

• 81мин

Дузпа - пропуск

10. Методи Деянов (ЦСКА)

ЦСКА победи шампиона 2:0 Антонов и Христов бележат за “червените”, Деянов изпуска дузпа
Методи Деянов изпусна дузпа, но това не помрачи празника на 6000 запалянковци на “Българска армия” от победата с 2:0 над шампиона Ловеч. Не толкова успехът, колкото фактът, че “червените” обърнаха мача срещу един силен и постоянно налитащ съперник, се оказа достатъчен реванш за феновете след срамното 0:8 преди година в Ловеч.

Отборът на Димитър Пенев, който в този мач не можеше да разчита на контузените титуляри Милен Петков и Веселин Великов, както и на наказаните Емил Кременлиев и Литера, запази интригата в шампионата заедно с 3-точковата разлика от есенния първенец Левски (40).

Головете за “червените” вкараха картотекираният преди две седмици Георги Антонов и Румен Христов. Методи Деянов, извел тима с капитанската лента, изпусна да реализира дузпа 9 минути преди края на мача, отсъдена за събарянето му в наказателното поле.

Двубоят започна във високо темпо, като домакините можеха да открият още в 9-ата минута. Димитър Иванов нахлу опасно в наказателното поле на шампионите и стреля от 3 метра, но отлично пазилият в този мач вратар Стоян Ставрев изби. В следващите десетина минути обаче гостите се развихриха и на няколко пъти можеха да поведат. В 11-ата минута Светослав Тодоров се откъсна по левия фланг и центрирането му срещна гредата над вратаря на ЦСКА Тодор Кючуков.

В 15-ата минута Методи Стойнев се възползва от грешка на “червената” защита и стреля от 4-5 метра, но ударът му бе избит от Кючуков. Две минути по-късно шут на Мариян Живкович от 25 метра мина встрани от вратата на армейците.

Халфовете в червено Кьосев и Чомаков след първите 20 минути втвърдиха подхода за първа топка, овладяха средата и така се стигна до гол в 24-ата минута. След центриране на Методи Деянов от корнер Красимир Чомаков надскочи трагичния в този мач Златомир Загорчич и с глава подаде на Георги Антонов, който стреля отблизо. Вратарят Ставрев, падайки, изби, но топката попадна в Антонов, който я насочи в мрежата - 1:0.

До почивката Димитър Бербатов веднъж се оказа очи в очи със Ставрев, но не можа да го преодолее, а по-късно стреля ниско от границата на наказателното поле на 30 см от левия стълб на гостите. Шампионите можеха да изравнят още в началото на втората част, когато Йеленкович изведе Марин Петров, но последният от няколко метра би над вратата. В 55-ата минута Христов нахлу в наказателното поле и след нова неумела намеса на Загорчич простреля Ставрев за 2:0. После белият Ромарио изтича до пейката, за да получи поздравление лично от треньора Пенев.

До края мачът продължи с явно превъзходство на домакините и няколко изненадващи хода на съперника, при един от които стоперът Живко Желев пропусна да намали в 62-ата минута, като от метър би над вратата. В 81-ата минута Загорчич събори Деянов в наказателното поле и реферът Стефан Господинов отсъди дузпа. Методи насочи топката слабо в десния ъгъл. Ставрев показа отличен рефлекс и предотврати класическа загуба от армейците.