Турнир: „А“ републиканска футболна група 1966/67 (26-и кръг)

Димитър Марашлиев (Спартак Пд)

• 85мин

Димитър Якимов (Спартак Пд)

ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ - „СПАРТАК“ (Пд) 4:0

Още в 6-та минута отбраната на спартаковци се пропука и Радлев постигна първия гол за армейците. Пловдивчани се увлякоха да да възстановяват равенството, като се изнесоха твърде напред и това не остана безнаказано. В 14-та минута Никодимов увеличи на 2:0, а в 29-та минута Марашлиев затвърди на 3:0. Така гостите, започнали срещата с намерение за равен резултат, бързо изгубиха всякакви надежди. След победата им с 4:0 над „Добруджа“ от тях се очакваше повече, но играта им сега бе безизразна, особено в нападението.

След почивката спартаковци организираха по-добре играта си. Те умело прилагаха изкуствените засади. Това задълго затрудни червенознаменци. Твърде дълго ЦСКА не можа да се ориентира в създалата се нова обстановка и нападателите не можаха да отправят удари към вратата на „Спартак“. Пловдивчани, стъпили сега по-здраво на крака, се опитваха да намалят разликата, нападаха по-често, но не можаха да застрашат сериозно вратата на армейците. В 85-та мин. влезлият през второто полувреме Иван Колев прехвърли сполучливо топката на Якимов, който с прекрасен удар от въздуха постигна четвърти гол за ЦСКА.