Иван Редовски

• 12мин

21. Питер Мбемба (Академик 1947)

32. Мишел Платини (ЦСКА)

ЦСКА​ и Академик (София) завършиха наравно 1:1 в мач от XV-я кръг на А ФГ. Домакините от Академик откриха резултата в 12-а минута след изпълнение на корнер. Армейците съумяха да изравнят в самия край на първата част, след груба грешка в отбраната на студентите Мишел Платини с глава изравни. През втората част армейците опитаха да стигнат до победата в двубоя, но така и не успяха да реализират гол във вратата на Академик.

Срещата започна лошо за армейците и те получиха гол още в 12-а минута. След изпълнение на ъглов удар Мбемба бе оставен непокрит на близката греда и с глава даде преднина на Академик. Червените веднага опитаха да изравнят резултата, но късмета не бе с тях. В 22-а минута Маркиньос изпълни прекрасно пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда на вратата. Минута по-късно Спас Делев бе изведен зад защитата на Академик, спря си топката на гърди и шутира, но кълбото не намери целта и премина от външната страна на вратата. Малко след това и Платини пробва с изстрел извън наказателното поле да отбележи, но на пътя на топката застана бранител на домакините. В 34-а минута пак от пряк свободен удар Маркиньос застраши Михайлов, но топката мина близо до левия страничен стълб на вратата. Вратарят на студентите със сетни усилия изби опасно центриране на Тонев отдясно, а след това Платини стреля неточно. Именно бразилецът в самия край на полувремето се възползва от груба грешка на Михайлов и с глава изравни резултата.

В 49-а минута домакините пропуснаха невероятна възможност за гол. Редовски бе оставен непокрит на границата на вратарското поле и с глава отправи удар, който Мболи  изби към дясната греда. Там Димитров на сантиметри от самата голлиния не успя да засече топката в опразнената врата. Сашко Тонев и Борис Галчев опитаха с удари от дистанция да изненадат Михайлов, но изстрелите им бяха неточни. През втората част в игра за армейците се появиха Шеридън, Саидходжа и Митко Илиев, които замениха съответно Делев, Платини и Галчев. Червените не спираха да атакуват до края на срещата, но така и не се стигна до сериозна опасност пред стража на Академик