Турнир: „А“ републиканска футболна група 1953 (4-ти кръг)
Стадион: Колодрума, Сталин
Съдия: Димитър Топалов
  • 30мин

8. Михаил Янков (ЦДНА) асистенция - Петър Михайлов

В понеделник гостуващият в града ни отбор на ЦДНА завюва трудна, но ценна победа от 1:0 срещу Академик (Сталин).

През първото полувреме армейците имаха териториално падмошие. Те играеха на разгънат фронт на широчина и дълбочина и с къси, ниски подавания. В 30-та мин. след добра комбинация Янков (ЦДНА) получи чиста топка от Михайлов и с великолепен удар отбеляза единствения гол на срещата.

След почивката студентите се активизираха и на свой ред създаваха доста опаспи положения пред вратата на ЦДНА, но им липсваха добри удари.

Отборът на ЦДНА показа много добра връзка между отделните линии, точни подавания и намиране на празни коридори. Освен това армейците потвърдиха, че умеят да стрелят от всяко положение в противниковата врата. И двата отбора имаха добра физическа подготовка. В морално-волево отношение студентите превъзхождаха