• 7

• 59мин

7. Иван Ранков (Ботев Пд) асистенция - неизвестно

10. Крум Янев (ЦДНА)

Никога в Пловдив, армейците от София не са били в такава слаба форма. На днешния мач едва в последните десетина минути те показаха, макар и мъничко, от предишната си игра. Ботевци през цялото време действуваха с голяма борбеност и воля за победа. През първото полувреме във вратата на Карушков (1. Бот) не бе отправен нито един удар. В замяна на това пред Найденов (1 - ЦДНА) се заредиха критични положения, Ранков (7 - Бот) и Пашов (8 - Бот) пропуснаха стопроцентови възможности, а един удар на Панайотов (9 - Бот, през второто полувреме той игра десен-бранител) срещна дирека.

Вторите 45 минути продължиха с интересна, с шеметно темпо игра, наложена от нападателната петорка на домакините. Още в на чалото Сотиров (11 - Бот) излезе сам срещу Найденов. но и този път топката отиде вън. Ботевци засилиха натиска още повече. На терена имашо един играч, който бе навсякъде и бе инициатор на всички атаки, пъргав, подвижен, неуморен, той всяваше смут в противинковата отбрана. Това бе Ранков (7 - Бот). В 59 минута, получил хубав пас от Костов, той откри резултата. Това подействува като стулен душ върху футболистие на ЦДНА и скоро Янев с глава успя да изравни - 1:1. До края ча срещата нов гол не бе от белязан. И така на информационното табло бяха зафиксирани две единици - резултат. който най-малко подхождаше на играещите днес отлично състезатели на Ботев (Пд).